Neumíte cizí jazyky a jedete na dovolenou do zahraničí? Domluvit se vám pomůže speciální zařízení

 
Další 1 fotografie v galerii
Některé překladače umí až 80 jazyků a model Travis zvládá i češtinu / Travis
Svět se nám poslední dobou stává stále více kosmopolitním, což s sebou přináší jistý velký jazykový problém: na světě je až 7 tisíc dialektů a jazyků, často se navíc neustále vyvíjejících.

Zatímco dříve nemožnost dobré komunikace mohla vést až ke zbytečným konfliktům z důvodu nedorozumění, dnes je situace o mnoho lepší díky moderním překládacím metodám a zařízením (poslední dobou zde zkoumají nové možnosti a technologie v branži zejména tyto firmy: Google, Waygo, HP, Ebay, Twitter a řada jiných).

1. The Ili

Zařízení známé jako „The Ili“ od japonské firmy Logbar si můžete pověsit na krk nebo ho držet v ruce, přitom tento model překládá řeč v reálném čase. Super je to, že nepotřebuje internetové připojení a dokáže si zapamatovat na 50 tisíc frází. Zejména ho asi ocení turisté, protože přístroj překládá z angličtiny do japonštiny a mandarínštiny, umí ale i španělsky, francouzsky a arabsky.

2. The Pilot

Od roku 2016 je na trhu i „The Pilot“, jenž má dvě ušní sluchátka a pokud je chcete použít k překladu vybraného jazyka do dvou různých jazyků, není to problém – je k tomu ale nutná speciální překládací aplikace pro Android a iOS (zdarma dostupná na obou přístrojích – u vás i u protistrany, jenž se sesynchronizují pomocí QR kódu). Sluchátka jsou bezdrátová a můžete se poslouchat v jakémkoliv jazyce ze zatím 15 dostupných (africké dialekty, italština...).

3. The Translate One2One

Za modelem stojí Lingmo International (australský start-up) a jazykový translátor využívá AI od IBM Watson. One2One nepotřebuje Wi-Fi, ale zato trvá na SIM kartě a je kompatibilní se všemi vnějšími bluetooth „poslouchadly“. Přístroji trvá vše asi tak 3-5 vteřin a poradí si i s jazyky jako je portugalština, čínština nebo francouzština. 

4. Travis the Translator

Příruční přístroj, jenž umí aktuálně přes 80 jazyků. Pokud budete připojení k internetu, tak by tento model měl zvládat i překlady z češtiny. I zde je AI, co se učí na konkrétním překladu a stává se lepší a lepší. Má v záloze quad-core procesor, dá se použít i bez internetu (má 3G i Wi-Fi) a na jedno nabití vám tento malý zázrak bude fungovat celých 12 hodin. Audio výstup je čistý a mikrofon i reproduktory jsou dostatečně dynamické. Pokud jde o soukromou konverzaci, nic se neděje, jen si připojíte sluchátka.

Mohlo by vás zajímat

Reklama