Reklama

Revoluční technologie odhalí infekční nemoci dříve, než vznikne pandemie

 
Další 2 fotografie v galerii
Nový systém proaktivně identifikuje jednotlivé hrozby / Pixabay
Nově vyvinutá technologie umí v rámci preventivní kontroly proaktivně identifikovat hrozby, jako je například prasečí chřipka.

Díky odběru vzorků aerosolu i ve vysoce rizikových oblastech mohou odborníci následně prostřednictvím analýzy určit potenciální negativní dopad na lidskou populaci. Pokud odhalí nějaké riziko, mohou příslušné nemocnice ještě před vypuknutí pandemie přijmout rychlá a přesná rozhodnutí.

Společnost Fusion Genomics, jež novou DNA a RNA technologii vyvinula, využila cloudovou platformu od IBM, která umožňuje strojové učení a poskytuje bezpečnou infrastrukturu pro citlivá genomická data.

A jak to celé probíhá? Na začátku testu je získán genom vzorku a probíhá sekvenování DNA. Algoritmy strojového učení následně analyzují genomická data, zda v nich není přítomen nějaký rizikový patogen. Jakmile je takový patogen identifikován, využijí odborníci technologii ke stanovení vhodné léčby a zároveň se dále snaží zjistit, jakým způsobem se patogen přenáší.

Pro rychle rostoucí světovou populaci představují potenciální epidemie infekčních nemocí čím dál větší hrozbu. IBM Cloud má výhodu v tom, že lze tento systém snadno rozšířit nebo zmenšit. Tím se zvyšuje schopnost reagovat na infekční nemoci, které mohou nebezpečně ohrozit ekonomiku i lidský život.

Nabídka služeb IBM Cloudu neustále roste a spadá do ní například umělá inteligence, internet věcí, analytika, blockchain, bezserverový systém a další. IBM disponuje téměř 60 cloudovými data centry v 19 zemích po celém světě. 

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat