- Marek Kuřina
- Věda a vesmír
- 13. března 2018
- 09:20
Víte, jak funguje lidský mozek? Chcete mít lepší paměť a naučit se 100 slovíček za hodinu?
Do již 20. ročníku této ojedinělé akce nově přibude interaktivní víkendový program, určený především pro rodiny s dětmi. Vstup na veškeré akce je tradičně zdarma.
Chtěli byste se například naučit metodu, jak si zapamatovat 100 slovíček za hodinu? A k tomu čísla, hesla, jména a obličeje v neomezeném množství? Těšit se můžete na setkání s lektorem a zakladatelem Školy paměti Jakubem Pokem, který se zabývá paměťovými technikami a tréninkem paměti již více než dvacet let.
Prozradí vám mimo jiné, jak se naučit 100 slovíček za hodinu. Jakub Pok je sám schopen zapamatovat si 52 kanastových karet v přesném pořadí za méně než 2 minuty nebo 25 telefonních čísel do 5 minut.
Dvacátý ročník festivalu, který je součástí celosvětové kampaně za zvýšení povědomí veřejnosti o úspěších a přínosech výzkumu mozku (Brain Awareness Week), se uskuteční v prostorách Akademie věd ČR v Praze na Národní třídě.
Každý den se dopoledne i odpoledne uskuteční tři přednášky českých odborníků v oblasti neurověd na témata, jako jsou moderní neurochirurgické metody, dětská neurochirurgie, orientace v prostoru nebo souvislosti mezi neurovědou a umělou inteligencí.
Ve všedních dnech mohou zájemci navštívit přednášky i v pozdních odpoledních a večerních hodinách. O své poznatky se s návštěvníky podělí například prof. Cyril Höschl, prof. Vladimír Komárek, dr. Karel Ježek a další.
Nepůjde však pouze o "suchopárné" přednášky: navštívit můžete i unikátní výstavu "Red Blue Dimension" Petera Herela, který pomocí speciální výtvarné techniky pracuje s optickými klamy, nebo Memory Park pro zkoušku orientace v prostoru. Novinkou je víkendový program plný hlavolamů, hádanek a exponátů například od iQLANDIE či Techmanie a Mozkoherna Evy Fruhwirtové.
Sdílení
6
Twitter
Komentáře
Email