Vlády podle bývalého výzkumníka z NASA zatajují lidem, že došlo k setkání s mimozemšťany

 
Další 2 fotografie v galerii
Skepse kolem UFO brání serióznímu vědeckému výzkumu / Pixabay
Když se nad tím zamyslíme opravdu do důsledků, tak ani jedna odpověď na otázku, zda jsme ve vesmíru sami, není příliš potěšující.

KDYŽ UVÁŽÍME, ŽE JSME v nezměrné prázdnotě vesmíru sami, je to velmi smutná představa. Na druhou stranu, pokud se tu před námi skrývá někdo mnohem více technologicky pokročilý, je to určitě strašidelné.

Kevin Knuth, profesor fyziky z univerzitního centra v Albany, státní univerzity v New Yorku, a bývalý výzkumník NASA je přesvědčen, že existuje "spousta důkazů na podporu existence UFO". Věří také, že skepse kolem UFO brání serióznímu vědeckému výzkumu.

Nukleární fyzik Fermi v této záležitosti položil také řadu otázek a ta nejslavnější je (Fermiho paradox): „Kde jsou všichni?". Když uvážíme, že je jen v naší galaxii okolo 100 miliard hvězd a řada s vhodnými planetami a podmínkami k životu, a přesto je po této stránce jen jedno velké ticho po pěšině.

Když použijeme běžného raketového pohonu, tak by to například nám, lidstvu na Zemi, trvalo celých 5 až 50 milionů let kolonizovat touto rychlostí celou naši Mléčnou dráhu. 

První věcí, která vzbudila v záležitosti okolo UFO přibližně před padesáti lety masovou pozornost, bylo mrzačení dobytka v USA. Tehdy jim s jaksi podezřelou chirurgickou přesností byly odňaty orgány (daleko za běžným nasekáním sekerou na jatkách). Oficiální vysvětlení bylo, že to udělali pytláci a blázni (i u nás máme nakonec lidi, co pytlačí zvířata z JZD).

Problém se studiem UFO fenoménu ale je v tom, že prakticky nikdy nejde o veřejnou věc. Stát vydá oficiální stanovisko, aby nevznikla panika, a tím to končí. Mimořádné záležitosti, jako existence UFO, by navíc vyžadovaly skutečně mimořádné důkazy, přitom obvykle jde o rozmazané foto třetí třídy z maximální možné dálky. Neexistuje prostě jasný důkaz, že cizí inteligence existuje.

Další zádrhel je ten, že většina vlád vše drží pod pokličkou, což odhánění fám a dezinformací také právě nepomáhá. Problém UFO je třeba seriózně zkoumat jako jiné oblasti, ne pouze hlídat únik informací (ne že by to v době internetu kloudně šlo). Doufejme proto, že se co nejvíce archivů brzy otevře.

Ale je tu ve hře i další fakt – žádný seriózní vědec to řešit ani nemůže, protože by se znemožnil před celou vědeckou veřejností. Tam je UFO prostě tabu. Kdo ale už má mít rozum, když ne nejlepší mozky naší civilizace?

Objevují se dnes také řady leteckých důstojníků, jež tvrdí, že UFO viděli, takže proč by zrovna oni měli touhu se zesměšnit veřejně? A evidentně každý nemůže být blázen, jinak by nelétal. Na druhou stranu, pokud se UFO rychle dostanou z dosahu našich nejrychlejších tryskových letadel (Mach 10), tak co si o tom má člověk vlastně myslet?

A i když je tato rychlost přijatelná pro specificky tvarovaný prototyp letadla, určitě není pro pozorované věci neaerodynamického sférického tvaru, jež mizí stejně rychle. Prostě, asi tak 5 % věcí z UFO branže se opravdu nedá vysvětlit nijak.

Mohlo by vás zajímat

Reklama