Umíte udělat 360° fotografii na jeden stisk spouště? S touhle kamerou je to snadné

 
Další 2 fotografie v galerii
Ricoh Theta V umí pořizovat 360° fotografie na jeden stisk spouště / Ricoh
Udělat povedenou 360° fotografii je s běžným fotoaparátem docela umění, navíc si musíte s výsledným snímkem často vyhrát ještě v obrazovém editoru v počítači. Sférická foto kamera Ricoh Theta V umí pořizovat tyto fotografie úplně jednoduše - prakticky na jeden stisk spouště.

Již před téměř 5 roky uvedl Ricoh na trh svůj model Theta, který jako první sférický fotoaparát na světě uměl zaznamenávat 360-stupňový snímek jedním stisknutím spouště. 360° snímky umožňují zachytit kompletně celou situaci včetně osoby, která snímek pořizuje.

Model Theta V je opět lehká, snadno přenosná, foto kamera, která má oproti předchozím modelům vyšší rychlost zpracování a přenosu i velmi objemných dat. Zaznamená prostorový zvuk ve vysoké kvalitě a video ve 4K rozlišení (konkrétně rychlostí 30 snímků za sekundu při rozlišení 3840 x 1920 bodů). Foto kameru lze připojit k mobilnímu zařízení prostřednictvím technologie Bluetooth nebo bezdrátové sítě LAN.

Vylepšenou technologií pro zpracování obrazu by u modelu mělo dojít ke zpřesnění expozice a vyvažování bílé barvy. Podle výrobce bylo také vyladěno nastavení pro získání přesného a přirozeného zobrazení 360° sférických snímků s vysokým rozlišením (maximální dostpné rozlišení je cca 14 milionů pixelů pro statické snímky).

Kamera je vybavena 4-kanálovým mikrofonem, který podporuje 360° prostorové nahrávání zvuku. Proto je schopna nahrávat zvuky všemi směry – nejen v horizontálním, ale i ve vertikálním směru.

Řada uživatelů ocení i zajímavou funkci “Prohlížení na dálku”, kdy si můžete prohlížet 360° snímky i na obrazovce velkého monitoru nebo na televizi. 

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama