Nejrychlejší elektromobil světa sesadí z trůnu Teslu S

Loading...
Novinka Faraday Future slibuje mnoho inovací a inteligentních funkcí / BBC
Podle tvrzení Faraday Future je vozidlo FF91 rychlejší než Tesla model S a dokonce než jakýkoli sériově vyráběný elektromobil na světě.

Startupový výrobce elektromobilů Faraday Future odhalil svůj počítačem řízený automobil s označením FF91, který umí zrychlit z 0 na 100 km/h za necelé 3 vteřiny.

Poprvé jej společnost odhalila tento rok na výstavě elektroniky CES v Las Vegas a to ve skutečné podobě. Automobil působivě sám přijel na parkoviště a zaparkoval na jednom z volných míst mezi ostatními automobily.

Během prezentace nastala pro Faraday i jedna trapná chvíle, když se miliardář a jeden z investorů Faraday Future, Jia Yueting snažil demonstrovat automatické parkování vozidla, to však reagovalo se znatelným zpožděním.

"Ok, vypadá to, že je dnes večer již trošku líný." komentoval trapnou situaci viceprezident Faradaye, Nick Sampson ve chvíli, kdy auto nereagovalo na pokyn k zaparkování. Na druhý pokus však již elektromobil úspěšně zaparkoval.

Faraday Future měla nedávno finanční potíže

Společnost byla nedávno medializována poté, co se dostala do vážných finančních problémů a musela ukončit práce na výstavbě obří továrny v Las Vegas, která měla sloužit k výrobě vozu.

Podle agentury Bloomberg, miliardář Jia Yueting zaslal svým zaměstnancům zprávu o špatné finanční situaci společnosti, která tyto informace potvrdila.

"Faraday se totiž od chvíle, kdy na loňském CES odhalila svůj futuristický koncept vozu, setkávala s nedůvěrou a skepsí ze strany odborníků", řekl jeden z analytiků společnosti Gartner.

Parametry vozu jsou impozantní

Záběry které společnost na výstavě prezentovala ukazují, že FF91 zrychluje z 0 na 100 km/h za neuvěřitelných 2,39 vteřiny.

Nejrychlejší model Tesly přitom vykázal na stejné dráze a za stejných podmínek zrychlení "pouhých" 2,5 vteřiny.

Na pódiu během prezentace také uvedl jeden ze zástupců Faraday - Peter Savagian, že automobil bude možné nabíjet z několika různých zdrojů energie a měl by být vybaven obrovskou baterií o kapacitě až 130 kWh.

Díky takto velké baterii by elektromobil mohl na jedno nabití ujet až 775 km s konstantní rychlostí okolo 55 km/h.

Společnost plánuje začít s prodejem v druhém pololetí roku 2018. Zájemci si však již nyní mohou vůz objednat a složit vratnou zálohu v přepočtu okolo 125 000 Kč.

Pokroky v tomto odvětví jsou znatelné a mnoho analytiků tvrdí, že do roku 2020 bude každý desátý automobil hybridní, nebo čistě elektricky poháněný. Převedeno na čísla je to zhruba 8 milionů automobilů. 

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama