Nejrychlejší bezdrátové připojení přichází: Balong 5000 otevírá éru do světa 5G

V pásmu 6 GHz může Balong 5000 dosáhnout rychlostí stahování až 4,6 Gb/s / Pixabay
Dnes představila společnost Huawei nejrychlejší 5G čipset Balong 5000 a první komerční 5G zařízení Huawei 5G CPE Pro. Společně tyto dva nové produkty poskytují nejrychlejší bezdrátové připojení na světě využitelné pro smartphony, domov, kancelář nebo na cesty.

Balong 5000 podporuje na jediném čipu sítě 2G, 3G, 4G a 5G a účinně snižuje latenci a spotřebu energie při výměně dat mezi různými režimy.

V pásmu 6 GHz (pásma s nízkým kmitočtem, hlavní spektrum používané pro 5G) může Balong 5000 dosáhnout rychlostí stahování až 4,6 Gb/s. Na spektru mmWave (vysokofrekvenční pásma využívaná jako rozšířené spektrum pro 5G) může Balong 5000 dosáhnout rychlostí stahování až 6,5 Gb/s, což je desetkrát rychlejší než nejlepší 4G LTE rychlosti na současném trhu.

Balong 5000 je také prvním čipsetem, který podporuje obě síťové architektury – standalone (SA) a non-standalone (NSA) a dokáže tak flexibilně reagovat jak na nároky běžných uživatelů, tak i poskytovatelů sítí v různých fázích vývoje 5G technologií. Balong 5000 je první multimodální čipová sada na světě, která podporuje komunikaci Vehicle to Everything (V2X), která poskytuje nízkou latenci a vysoce spolehlivé řešení pro připojená vozidla.

Huawei 5G CPE Pro poháněný čipsetem Balong 5000 podporuje bezdrátové připojení v sítích 4G i 5G. Skrze 5G síť může být video o velikosti 1GB ve formátu HD staženo za 3 sekundy a video v rozlišení 8K může být streamováno bez zásadních problémů. Kromě domácího využití může být zařízení Huawei 5G CPE Pro použito i pro velmi rychlé připojení malých a středních podniků.

Díky nové technologii Wi-Fi 6, dokáže Huawei 5G CPE Pro vyvinout rychlost až 4.8 Gb/s. Jedná se o první 5G CPE, který podporuje Huawei HiLink a přináší tak 5G do chytrých domácností.

Mohlo by vás zajímat

Reklama