Co přináší poslední aktualizace Windows 10? Spoustu novinek pro kreativce!

Těšit se můžete na nový prohlížeč Microsoft Edge / Pixabay
Microsoft včera zpřístupnil aktualizaci operačního systému Windows 10 nazvanou "Fall Creators Update". Jaká tedy jsou klíčová vylepšení samotného systému a nové funkce, díky nimž můžete využívat více zábavy i kreativity.

O co tedy konkrétně jde? Těšit se můžete zejména na rozšířenou realitu přes zpracování fotografií a videa až po novinky v oblasti 3D.

Fotografie

Inovovaná aplikace "Fotky" nově poskytuje možnost volit filtry, text, 3D efekty a brzy již také 3D objekty. Vytvářet osobní příběhy a video klipy již z několika snímků bude možné také díky kombinování s hudbou, tématy a střihy.

Windows smíšená realita

Všechno, co nyní budete potřebovat k tomu, abyste se ponořili do nových intenzivních zážitků a mohli cestovat prostorem a časem, jsou nové brýle pro smíšenou realitu, sluchátka a kompatibilní Windows PC.

Lidé

Nově si lze umístit hlavní kontakty přímo na hlavní panel jako ikonu a získat tak rychlý přístup ke svým nejčastěji využívaným kontaktům. Poslat e-mail, kontaktovat je přes Skype anebo IM, bude otázkou okamžiku. Obdobně jednoduché a rychlé bude nyní sdílení dokumentů s klíčovými kontakty a přiřazování emotikonů z katalogu.

Microsoft Edge

S novým prohlížečem Microsoft Edge přichází možnost pracovat s knihami skutečně personalizovaně. Můžete zvýrazňovat a podtrhávat v barvách, přidávat komentáře či kopírovat. Oblíbené stránky lze pro snadnější přístup umísťovat na panel nástrojů a editovat jejich URL. S novým nastavením bude čtení e-knih pohodlné.

Bezpečnost

Ochranu před ransomwarem zajistí Windows Defender Exploit Guard, který pomáhá chránit soubory před neautorizovanými osobami. Obdobných vylepšení doznal i antivirus a další technologie ochrany zařízení.

Produktivita

Microsoft Launcher je nástroj propojení PC s telefonem. Díky jejich spárování bude možné plynule pokračovat na velkém monitoru tam, kde jste skončili na svém iPhonu či telefonu s Adroidem bez ohledu na to, zda jde o fotografii či dokument.

Soubory OneDrive na vyžádání

Když uložíte své soubory na OneDrive, můžete k nim nejnověji přistupovat stejně jako k dalším dokumentům na počítači, aniž by zaplnily prostor na disku. Stáhnou se jen v případě, když na ně dvakrát kliknete a stejně snadno je můžete zase uložit online.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama