WhatsApp konečně nechá uživatele mazat odeslané zprávy! A jak na to?

 
Další 1 fotografie v galerii
Na smazání máte pouze sedm minut / Pixabay
Uživatelé aplikace WhatsApp mají konečně možnost jak „od-odeslat“ již poslané zprávy, jež jejich autor pokládá přece jen za nevhodné a rozhodl se je rychle smazat.

Nová funkce bude umět „smazání zprávy pro každého“, to ale jen do sedmi minut poté, co tato zpráva byla v menu chatu odeslána. Aby funkce ovšem fungovala, bude nejprve nezbytné, aby obě strany měly poslední verzi WhatsAppu na iOS anebo Androidu.

A jak poznáte, že jste byli úspěšní? Je to prosté, namísto zprávy původní se totiž objeví jiná s tímto obsahem: „Tato zpráva byla smazána.“ 

Možnost mazat zprávy je funkce, která byla mezi majiteli WhatsAppu překvapivě poptávaná. A i to je možná důvod, proč jsou tak populární chatové služby jako je Snapchat, která po čase zprávy maže dokonce sama.

Na smazání nechtěných zpráv máte pouze sedm minut!

Na implementaci funkce s "de-odesláním" se již prý pracuje i u Googlu. Ale zpět k WhatsAppu: aplikace pomalu tuto funkci protlačuje mezi uživatele (je kupříkladu na FAQ WhatsAppu), ale je otázka, nakolik se její používání stane pro uživatele "druhou přirozeností".

Jak to funguje?

1. Ujistěte se, že máte poslední verzi WhatsAppu pro iOS nebo Android – viz App Store nebo Google Play Store.

2. Otevřete WhatsApp a jděte do okna s chatem, jenž chcete smazat (ale jen do oněch klíčových sedmi minut po odeslání!).

3. Klepněte na zprávu a držte. Dá se mimochodem smazat i více zpráv najednou.

4. Klepněte poté na ikonu "Delete" nahoře a zde pak „Delete for everyone“ (smazání pro všechny).

5. Každý účastník vašeho chatu poté uvidí místo daných zpráv info: „Tato zpráva byla smazána.“ Je asi zřejmé, že drtivou většinu lidí bude zajímat, co že jste to vlastně smazali…

Mohlo by vás zajímat

Reklama