Máte doma slabý Wi-Fi signál? Možná za to můžou rybičky nebo televizor!

 
Další 2 fotografie v galerii
Sílu Wi-Fi signálu může ovlivnit prakticky každé e-zařízení v domácnosti / Pixabay
Experti v těchto dnech odhalili některé z velmi překvapivých věcí, jež mohou nečekaně doslova "zhuntovat" váš, jinak velmi dobrý, Wi-Fi signál.

Jak se ukazuje, prakticky všechny běžné typy e-zařízení vyskytující se v domácnosti (a běžné překážky typu zeď, včetně třeba i nádrže pro rybičky nebo vánočních světel na stromku) mohou interferovat s vaším bezdrátovým připojením.

V rámci testu provedeného mezi dvěma tisícovkami uživatelů Wi-Fi v Anglii se ukázalo, že drtivá většina z nich si absolutně není vědoma těchto malých věcí a „ujídačů" síly signálu, jež mohou ve finále rapidně snížit dosah jejich antén.

Aby vám výrazněji spadly rychlosti u Wi-Fi sítí, stačí totiž poměrně málo: například umístit router poblíž jiného elektrického zařízení, jako je třeba akvárium se vzduchováním a filtrací, televizor nebo chůvička. To vše vysílá signály, které interferují právě s Wi-Fi. Celých 27 % lidí v rámci Anglie to však neví a antény umisťuje, jak se jim zrovna v bytě hodí, takže pak to u nich s Wi-Fi vypadá tak, jak to vypadá.

Celých 24 % dále uvedlo, že jejich bezdrátový router je umístěn u okna nebo zdi, které Wi-Fi signál samozřejmě také blokují. Paradoxně 40 % všech lidí je na signál naštváno, ale nic s tím nedělá! 12 % lidí ze všech je se svojí Wi-Fi natolik nespokojeno, že si dokonce pořídilo novou techniku (notebooky, mobily, tablety).

Router by měl být samozřejmě co nejblíže od hlavního kabelu, ne skrze extenzi. Navíc, když Wi-Fi nezabezpečíte heslem, bude se k němu moci připojit klidně i kterýkoliv ze sousedů (resp. náhodný kolemjdoucí) a připojení tak zpomalovat.

Člověk by samozřejmě neměl podcenit ani stránku softwarovou a updatovat vše, co jde: pro začátek internetový prohlížeč na poslední verzi a ovladače pro Wi-Fi systém. Je též potřeba sledovat, kdo a kdy z rodiny využívá internetové připojení a být si tak vědom, kdy je špička a člověk sdílí pásmo i s dalšími lidmi.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama