Nové televizory LG 8K ULTRA HD poskytnou šestnáctkrát větší detail než HDTV modely

Od ledna 2020 budou všechny televizory LG 8K označené logem CTA 8K UHD / LG
Televizory LG pro rok 2020 budou prvními na světě, které překročí přísné požadavky stanovené asociací spotřebitelských technologií (Consumer Technology Association). Definují tak novou generaci 8K Ultra HD produktů a služeb, které prezentují čtyřikrát větší detail než 4K TV a šestnáctkrát větší detail než HDTV.

Oficiální průmyslové označení 8K Ultra HD a jeho logo vyvinula americká skupina CTA. Obojí vzniklo kvůli stanovení jasné definice, která maloobchodníkům a spotřebitelům pomůže lépe identifikovat produkty splňující klíčové požadavky právě 8K Ultra HD technologie.

Televizory LG Real 8K, které budou debutovat na veletrhu CES 2020, jsou prvními, které překonají specifické požadavky CTA. Včetně těch, které se týkají rozlišení, digitálních vstupů, velkého dynamického rozsahu, upscalingu, bitové hloubky a metodiky měření.

Asociace CTA založila svou definici 8K na prahu stanoveném Mezinárodním výborem pro zobrazovací metrologii. Pokyny pro měření, které je založené na kontrastním nastavení (contrast modulation = CM), uvádějí, že rozlišení musí dosahovat kontrastní modulace minimálně 50 % spolu s nejméně 33 miliony aktivních pixelů, aby se zařízení kvalifikovalo jako 8K UHD. Ostatní průmyslové standardizační organizace, jako je Mezinárodní organizace pro normalizaci (ISO), také používají pro průmyslové srovnání právě kontrastní modulaci.

Od ledna 2020 budou všechny televizory LG 8K označené logem CTA 8K UHD. Nové modely LG budou Real 8K ve dvou kategoriích – OLED (LG SIGNATURE OLED 8K) a LCD (LG 8K NanoCell TV). 

Testování třetích stran, které bylo prováděno organizací pro globální testování a certifikaci výrobků Intertek, ověřilo, že 75palcový televizor LG NanoCell 8K TV překonává požadavky na měření kontrastního poměru (CM) stanovené ICDM. Zařízení vykazuje 90 procent kontrastního poměru horizontálně a 91 procent poměru vertikálně. 

Mohlo by vás zajímat

Reklama