Nepřistálo kousek od vašeho bydliště nedávno UFO? Nová interaktivní mapa vám to prozradí!

 
Další 3 fotografie v galerii
Letos bylo viděno 83 715 podobných létajících věcí / Pixabay
Fenomén UFO má dlouhou historii, o čemž svědčí nespočet knih, filmů a fotek, jež se ho více či méně týkají. A jak se zdá, dnes je to i online prostředí – právě viděná UFO totiž můžete spatřit i na nové interaktivní mapě přímo na internetu.

Mapa vytvořená jedincem, který si říká "UFO Stalker" (najdete na ufostalker.com), odhaluje, že jen letos bylo viděných podobných létajících věcí 83 715, což je o 12 % více, než kolik jich spatřili lidé v roce předchozím. Skvělé jistě je to, že si mapu můžete prohlížet podle místa anebo podle času – stačí si jen zvolit požadovaný report, „rozkliknout" ho a přečíst.

Mapa je updatovaná prakticky neustále - doslova denně. A je na ní dobře vidět, že oblasti pokryté více silnicemi a městy jsou i bohatší na „vidění". Když někdo vidí neznámé světlo, proč by to nebyla spíše letka letadel na cvičení, fanoušek venčící svého droního robo-miláčka, pašeráci, vtipálci, ohňostroj, laserová show a další světélkující věci, než právě družice z planety X?

Je samozřejmě zdaleka nejjednodušší věc prostě smést UFO ze stolu jako nesmysl, UFO přece patří jen na stránky sci-fi, mezi příznivce UFO-conů, konspirací a podobných věcí. Jedna věc je ale jasná asi každému – žijeme v době stále masivnějšího nasazení digitální techniky a neuvěřitelných efektů, takže důvěryhodnost podobných obrázků a videí není vysoká.

Zase na druhou stranu, celá věc je dost komunitního rázu, takže nic vám nebrání, dívat se na věci, které ještě nepřefiltrovala žádná světová vláda, prostě sledovat fotky nebo videa od lidí, co podobné záznamy na tento web právě umístili.

Zdá se ovšem, že je služba díky velkému zájmu fanoušků UFO velmi přetížená, protože zadanou Českou republiku (nebo alespoň střední Evropu) se nám ani po půl hodině nepodařilo nahrát, resp. na ni ručně přezoomovat po mapě – vše neustále padá. I na tom je krásně vidět, že fenomén UFO není ještě ani zdaleka mrtvý.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama