Řidiči ve svých vozech budou již brzy dostávat varování o nehodách, dopravních zácpách a špatném počasí

Různé situace na silnici vyšlou varování, včetně například aktivace airbagů / Pixabay
Automobilka Ford chce během letošního roku vybavit 80 % svých vozidel technologií, která řidiče upozorní na dopravní nehody, špatné počasí a dopravní zácpy. Popsaná technologie Local Hazard Information Technology (LHI) by měla být k dispozici poté, co bude v Evropě odzkoušena na Fordu Puma.

Systém místních informačních technologií sdružuje data od připojených účastníků silničního provozu, pohotovostních služeb a úřadů a přenáší je z cloudu přímo do auta. Na palubní desce vozu se potom objeví upozornění, které řidiče varuje před tím, co se děje za rohem.

Americký výrobce automobilů říká, že systém využívá informace z jiných automobilů Ford k upozornění ostatních uživatelů. Vozidla vybavená zabudovaným modemem FordPass Connect - který se připojuje k cloudu prostřednictvím připojení 4G - bude automaticky sdílet informace s ostatními uživateli.

Různé situace na silnici vyšlou varování, včetně aktivace airbagů, aktivace výstražných světel a použití stěračů na čelním skle. Ford prohlašuje, že služba by mohla být také použita pro všechny možné situace od šílených krupobití, až po náhlé záplavy nebo dokonce sesuvy půdy.

Data z externích zdrojů budou obsahovat i oficiální policejní oznámení. Na rozdíl od současných aplikací, které vyžadují ruční zadání, to vše bude probíhat autonomně. Joerg Beyer, výkonný ředitel techniky ve společnosti Ford v Evropě, uvedl: „To, co odlišuje technologii místních informací o nebezpečnosti, je to, že jsou připojena auta - prostřednictvím internetu věcí. Neexistuje zde žádná závislost na aplikacích třetích stran. To je významný krok vpřed. Varování jsou konkrétní, relevantní a přizpůsobená tak, aby se pokusila zlepšit vaši konkrétní cestu. “

Aplikace jako Waze jsou u řidičů velmi oblíbená, protože uživatelé silnic požadují informace o aktuálních podmínkách a také chtějí, aby byli v reálném čase informováni o tom, co se děje na silnici před nimi. Modem, který se připojuje k internetu, je standardně připojen a vybaven a připojení je na rok zdarma. Další používání služby pak bude stát zákazníky roční poplatek za předplatné.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama