Na těchto záhadách si vylámaly zuby již stovky vědců a badatelů a dodnes nejsou objasněny

 
Další 2 fotografie v galerii
Na náhorní plošině Nazca v Peru byly objeveny další kresby a hieroglyfy / Pixabay
I když by se zdálo, že v dnešní době věda, technologie a rozum triumfuje, jsou určité věci a místa, jež stále nemají logické vysvětlení a nedávají prostě smysl, ať již na ně bereme lidské měřítko, jaké chceme. Případně byly vytvořeny takovým géniem, že si jeho velikost běžný člověk ani neumí představit.

Začneme u tajemné civilizace v Nazca, jež je zodpovědná za jedny z největších tzv. geoglyfů (obrázek větší jak 4 metry vzniklý buď zahloubením, či naopak odkrytím zeminy) na planetě Zemi.

Ty nejvíce fascinující zobrazují opice, pavouky, žraloky, velryby a květiny s přesností a precizností, která je neuvěřitelná, když uvážíme, že je to vše často v měřítku kilometrů až stovek metrů a dotyční neměli žádnou možnost si věci zkontrolovat z výšky.

Lál Bahádur Šastrí a jeho možná vražda

Zemřel se neobjasněných okolností a to i přesto, že odejel ze své země zcela zdravý. Mnoho lidí tvrdí, že prostě umřel na infarkt, nicméně jeho doktoři i žena ho proklepli skutečně dokonale a nikde nic.

Ještě roku 1965 řídil indická vojska ve válce s Pákistánem, posléze v roce 1966 podepsal tzv. taškentskou mírovou dohodu. A teď to zvláštní – přesně den po jejím podpisu umřel, což by mohlo naznačovat, že byl otráven. Jelikož se nikdy nic v jeho tělo po smrti nezkoumalo, je to opět jedna z otázek lidské historie, na níž nikdy nenajdeme odpověď.

Zkáza Ourang Medan

Dodnes není jisté, co se stalo s touto lodí jménem „SS Ourang Medan“ (v překladu po Malajsku „Muž z Medanu“). Jde evidentně o jeden z nejzajímavějších a nejděsivějších příběhů moderní historie. Loď vyslala SOS v roce 1947 s tím, že je mrtvý kapitán a pak umřel i telegrafista během odesílání zprávy.

Když poté jiná loď („Silver Star“) zaslechla volání o pomoc a dostala se poblíž „Muže z Medanu“, zjistila, že mrtví byli bez známek násilí všichni na palubě. Většinou se dnes tvrdí, že za tím jsou nějaké chemikálie či metanová kapsa uvolněná z moře, ale nikdo to neví samozřejmě zcela jistě.

Mackenzie Poltergeist z Greyfriars

Právě Mackenzie Poltergeist je jedna z největších atrakcí, tedy když se vydáte na okruh Města Mrtvých v rámci Greyfriars Kirkyard v Edinburghu. Lidé, jež se účastní, podle všeho mají po těle nové škrábance, modřiny a někteří dokonce omdlí hned po vstupu.

Je zde mimochodem Black Mausoleum, kde leží Sir George Mackenzie. Je to show nebo realita? Inu, je tu jen jediná cesta, jak se o tom sami můžete přesvědčit.

Mohlo by vás zajímat

Reklama