Online aplikaci pro sebediagnózu na COVID-19 vyzkoušely již tisíce lidí

Koronappka nabízí možnost otestovat se jednorázově / Pixabay
Online aplikaci Koronappka, která pomáhá na základě typických příznaků onemocnění COVID-19 vyhodnotit míru rizika nákazy, během týdne vyzkoušelo už přes 23 000 lidí.

Na online test upozornila své uživatele také mobilní aplikace Záchranka. Registrovaní uživatelé Koronappky mohou sledovat svůj zdravotní stav dlouhodobě, a to díky propojení s profilem elektronické zdravotní knížky Zdravel.

Koronappka je dostupná 24 hodin denně, bezplatně a online na internetových stránkách covid19.zdravel.cz. Při zpozorování symptomů nemoci COVID-19 je důležité pečlivě sledovat svůj stav a mít k dispozici dlouhodobý přehled, který lze snadno předat lékařům nebo hygienické stanici.

Koronappka nabízí možnost otestovat se jednorázově a takřka na jedno kliknutí se ujistit, do jaké míry příznaky uživatele vykazují riziko spojené s infekcí COVID-19. Při registraci a online přihlášení do elektronické zdravotní knížky Zdravel mohou lidé sledovat svůj zdravotní stav i dlouhodobě, a získat tak několikadenní časový záznam o průběhu nemoci. Informace pak lze jednoduše stáhnout ve formátu pdf a předat v přehledné podobě svému ošetřujícímu lékaři.

Jedním z cílů aplikace je pomoci přetíženým telefonním linkám, aby byla zdravotní péče co nejrychleji dostupná pro ty, kteří vykazují konkrétní příznaky nákazy nemoci COVID-19 a opravdu ji potřebují. Vyhodnocení je nicméně pouze informativní a nenahrazuje odborné stanovisko lékaře ani jiného zdravotníka.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama