Hitem letošního roku už nebude bezdrátové nabíjení mobilů, ale možnost nabít bez kabelů i váš elektromobil

 
Další 3 fotografie v galerii
Automatické nabíjení elektromobilů bez kabelů při výkonu až 11 kW / Continental
Jednou z největších inovací v mobilním světě bylo vloni na podzim bezdrátové nabíjení smartphonů. Leadrem této nové technologie se stala, jak jinak, americká firma Apple. Letos se ovšem dočkáme i bezdrátového nabíjení elektromobilů.

Již brzy se tak můžeme těšit na další technologický skok. Právě nabíjecí technika má velký vliv na to, jak snadno a komfortně může řidič používat elektromobil během všedního dne. Společnost Continental totiž vyvinula novou technologii, systém AllCharge, která posune elektromobilitu do další dimenze.

Výrobce vozidla nyní může s úplně novým konceptem systému AllCharge upravit elektrický pohon automobilu s nízkými náklady na univerzální nabíječku. Řidič tedy může přijet k jakékoli technické variantě kabelové nabíjecí stanice a dostane vždy maximální možné množství proudu.

Především u městských nabíjecích sloupků se střídavým proudem je tak možné dosáhnout až 12krát kratší doby nabíjení. Kromě toho nabízí obousměrný systém AllCharge se svou funkcí zpětného napájení nové možnosti využití pro elektrický proud z baterie vozidla.

S tímto novým systémem je například možné mobilně napájet elektrické a elektronické přístroje (jako jsou třeba notebook, smartphone, tablet nebo chladnička).

V novém prototypu umožňuje Continental poprvé také automatické nabíjení elektromobilů bez kabelů. Při nabíjecím výkonu až 11 kW je možné nabíjet elektromobily jednoduše a komfortně.

Řidič je s přesností na centimetry naveden na optimální místo nabíjení. K indukčnímu nabíjení proto patří nejen vlastní nabíjecí a bezpečnostní elektronika, ale také přizpůsobené informace pro řidiče.

Mohlo by vás zajímat

Reklama