Jak dosáhnout na kvalitní poslech hudby i z počítače nebo notebooku

Pro uživatele, kteří rádi poslouchají hudbu nebo sledují na počítači filmy, nabízí řešení externí reproduktory / Bose
V pracovním i domácím prostředí postupně ubývají stolní počítače a jejich místa zaujímají notebooky. S tím souvisí i některé změny týkající se pracovních návyků a postupů. Jedním z nich je poslech hudby.

Stolní počítač je totiž zpravidla doplněn sadou reproduktorů, které většinou poskytují relativně hutnou zvukovou kulisu. Notebooky mají reproduktory integrované a kvalita jejich zvuku bývá oproti samostatně stojícím reproduktorům nízká.

Pro uživatele, kteří rádi poslouchají hudbu nebo sledují na počítači filmy, nabízí řešení externí reproduktory připojitelné k notebooku či počítači. Některé z nich nabízí vysoký výkon i velmi kvalitní zvuk a mohou plnit také úlohu působivého ozvučení při sledování filmů na velké obrazovce připojeného monitoru či televizoru.

Aktivní reproduktory (s vestavěným zesilovačem) určené primárně pro připojení k počítači se v zásadě dělí na systémy 2.0, tedy dva samostatné stereo reproduktory a 2.1, které doplňuje samostatný subwoofer určený pro reprodukci basů. Zásadním hlediskem při výběru je z pohledu většiny uživatelů kvalita zvuku. Na trhu jsou produkty tradičních značek vyrábějících počítačové příslušenství, a také reproduktory známých audio výrobců. 

Nepřehlédněte určitě výrobky amerického výrobce Bose. Jeho řešení pro ozvučení jsou historicky známé tím, že poskytovaný zvuk je obrazně řečeno mnohem větší než samotné reproduktory. V nabídce Bose lze najít i několik produktů určených primárně pro ozvučení počítače a multimédií.

Základní a velmi kompaktní model aktivních reproduktorů Bose Companion 2 III (za 2 690 Kč) patří v České republice mezi nejprodávanější ve své kategorii. Bose Companion 2 III jsou vybaveny basreflexovým portem a pokročilým elektronickým obvodem TrueSpace, který vytváří hutný prostorový zvuk a uživateli dává dojem poslechu mnohem větší reproduktorové sestavy. Dva kabelové vstupy umožňují připojit současně počítač a zároveň smartphone nebo MP3 přehrávač. Pro privátní tichý poslech je na čelní straně k dispozici výstup na sluchátka. 

Náročnější posluchače zaujme spíše model Companion 20 za 7 990 Kč. Sada těchto dvou reproduktorů využívá speciální technologie Bose použité v produktech určených pro   domácí poslech hudby. Jednou z nich je například Wave Guide, prodloužený zvukovod zdůrazňující oproti běžnému basreflexu hluboké tóny mnohem intenzivněji. Reproduktory jsou osazeny dvěma měniči o průměru 70 mm a využívají technologii TrueSpace použitou i u nižšího modelu. Zvukový vstup i výstup na sluchátka je vestavěn do externího ovládacího prvku. 

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama