Nový unmanaged switch TL-SL1226P rozšíří dostupnost datové sítě

Výhodou zařízení je také Plug and Play instalace / TP-Link
Model unmanaged switche (přepínače) TL-SL1226P, jenž jednoduše rozšíří dostupnost datové sítě v menších provozech, ale klidně i v hi-tech domácnostech. Vhodný je například jako základ pro sledovací kamerový systém, a tedy ochranu majetku.

Tento switch, tedy česky přepínač, je určen pro pevné, kabelové připojení koncových zařízení (počítačů, herních konzolí, smart televizorů, tiskáren, VDSL routerů, zmíněných kamer a podobně) k místní datové síti. 

Tato zařízení jsou sice často připojitelná bezdrátově, ovšem pro maximální možnou datovou propustnost a minimální latenci (odezvu) v každé chvíli je pro určité scénáře instalací stále vhodnější kabelové připojení.

Navíc díky podpoře technologie PoE (Power-over-Ethernet), tedy šíření energie pro napájení prostřednictvím datových kabelů, nemusíte ke vzdálenějším periferiím tahat dva kabely – bude stačit jen jeden, ten ethernetový. A to až 30 W na jedno připojené zařízení nebo do celkového výkonu 250 W.

Standard PoE (respektive PoE+, tedy 802.3af/at) podporuje všech 24 gigabitových portů, které jsou plně kompatibilní se zmíněnými IP kamerami a dále třeba přístupovými body (AP), IP telefony, počítači, tiskárnami a podobně.

K dispozici je speciální tlačítko pro rozšířený (extended) režim, které rozšiřuje dosah datového kabelu ze 100 až na 250 metrů. Spokojit se však v tomto případě musíte s tím, že každý port bude v tu chvíli podporovat rychlost jen 10 Mb/s. S vypnutým tlačítkem „extended“ je to potom 100 Mb/s.

Dalšími dedikovanými tlačítky jsou ovladače režimů pro prioritu a izolaci. Zatímco v režimu priority se dočkáte kvalitnějšího videa při připojení kamer do portů 1 až 8, v režimu izolace můžete oddělit provoz pro ještě vyšší bezpečnost. Díky dvojici gigabitových portů RJ45 a další dvojici kombo gigabitových SFP portů máte zajištěn plynulý streaming videa i při souběžném připojení 24 IP kamer s HD rozlišením.

Výhodou zařízení je také Plug and Play instalace, což znamená snadnou integraci switche do stávající datové sítě a stejně jednoduché připojení koncových zařízení. Díky inteligentní správě výkonu nehrozí, že by prioritní porty trpěly nedostatkem „šťávy“ ve chvíli, kdy celkový odběr se bude blížit k 250 W.

V tuto chvíli dojde k automatickému odpojení neprioritních portů od zdroje energie. Kromě toho přepínač sám rozpozná zařízení nepodporující PoE, a v takovém případě jej zásobuje jenom daty.

Mohlo by vás zajímat

Reklama