Nová síťová kamera je vybavena umělou inteligencí s hlubokým učením

Kamera je vybavena technologiemi Lightfinder 2.0 a Forensic WDR / AXIS
Nová fixní síťová kamera AXIS Q1615 Mk III poskytuje ideální platformu pro analytické aplikace třetích stran, které jsou navržené ke specifickým účelům a využívají umělou inteligenci (AI) s hlubokým učením.

Za schopností nové kamery AXIS Q1615 Mk III klasifikovat objekty na základě umělé inteligence stojí čipová sada, která se skládá z  dedikovaného procesoru Axis ARTPEC-7 a procesorové jednotky hlubokého učení (DLPU) s aplikačním jádrem pro detekci v reálném čase (real-time object detection engine).

Pokročilý hardware nabízí jedinečnou příležitost nasazení aplikací třetích stran, vyvinutých na míru, které na základě umělé inteligence provádějí klasifikaci osob a objektů. Díky duální čipové sadě může analytika běžet přímo v kameře (na okraji) a celý systém tak může být jednodušší, výkonnější a lépe škálovatelný.

Zpracování dat v reálném čase šetří náklady, a protože se přes síť přenáší pouze relevantní informace z videa, snižují se navíc i nároky na úložiště a šířku pásma, stejně jako nároky spojené s ochranou soukromí. 

Kromě toho AXIS Q1615 Mk III nabízí vysoký výkon řady Q při pořizování snímků a videa včetně vzdáleného zoomu a zaostření. Se snímkovou frekvencí až 120 fps v rozlišení HDTV 1080p zachycuje podrobné snímky rychle se pohybujících objektů a lidí.

Kamera je vybavena technologiemi AXIS Lightfinder 2.0 a AXIS Forensic WDR pro kvalitní barevné záběry v téměř úplné tmě či v extrémních světelných podmínkách. Vylepšené funkce zabezpečení, jako je podepsaný firmware a bezpečné spuštění, zajišťují integritu a pravost firmwaru.

Kamera se objeví na trhu ve 3.čtvrtletí letošního roku za 27 000 Kč (model AXIS Q1615 Mk III) a 35 000 Kč (AXIS Q1615-LE Mk III).  

Mohlo by vás zajímat

Reklama