Fujifilm X-E3: Dotykem a ovládacím joystickem snadno zaostříte na cokoliv

Ovládání dotykem nebo joystickem / Fujifilm
Digitální fotoaparát Fujifilm X-E3 je zajímavá novinka, zejména díky svým originálním možnostem ovládání. Některé věci již sice nabízela předcházející „E2“ z roku 2013, přesto inovace jsou zřejmé na první pohled.

Fotoaparát například disponuje třípalcovým LCD displejem na zadní straně fotoaparátu, jež má dotykový panel podporující funkce dotykového fotografování, dotykového AF a volbu oblasti zaostření. Novinkou je ovšem dotyková funkce, která umožňuje ovládání gesty (např. zoom dvěma prsty) a usnadňuje tak dotykové ovládání přístroje. 

Další novinkou je ovládací joystick, jenž umožňuje rychle změnit oblast zaostření a stále při tom sledovat hledáček. Model X-E3 opět patří k nejkompaktnější a nejlehčím modelům (337 gramů včetně baterie a paměťové karty) s výměnným objektivem a hledáčkem, dostupným na našem trhu.

Praktické je také to, že model umožňuje bezdrátovou komunikaci s technologií Bluetooth 4.0 s nízkou spotřebou energie. Fotoaparát tedy můžete spárovat se smartphonem nebo tabletem a poté na něj snadno přenášet pořízené snímky nebo videa. Ty i díky použitému snímači typu CMOS III s 24,3 MPx zaznamenávat v kvalitě Full HD a 4K (3840 x 2160 bodů). Natočené video si můžete přehrát na externím monitoru prostřednictvím portu HDMI a pro audio vstup lze použít externí mikrofon.

K novince můžete připojit celkem 25 objektivů FUJINON typu XF. Novinka by se měla objevit v prodeji ještě tento měsíc.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama