Nová generace tenkých notebooků Yoga nabídne vyšší výkon stisknutím jediné klávesy

 
Další 2 fotografie v galerii
Hráči ocení vestavěnou technologii Max-Q Dynamic Boost / Lenovo
Stylové notebooky Yoga, v jejichž názvu se nově objevilo označení Slim, ukrývají nejnovější Intel Core procesor. To ovšem v rámci inovací není zdaleka všechno.

Zájemci se mohou těšit také na optimalizovanou výdrž baterie, rychlé nabíjení, možnost připojení Wi-Fi 6 i volitelný procesor AMD Ryzen 4000. Se sérií zároveň přichází tři prémiové novinky: Lenovo Yoga Slim 9i, konvertibilní notebook Lenovo Yoga 9i a tenký herní kousek Lenovo Legion Slim 7i.

Jednou z nových funkcí série Yoga Slim je inteligentní chladící systém, který díky využití umělé inteligence prodlužuje životnost baterie a poskytuje vyšší výkon. Uživatel se ale nemusí vázat na rozhodnutí notebooku.

Díky funkci Lenovo Q-Control může ovládat výkon stisknutím klávesy Fn-Q, kdy zařízení přejde do výkonného módu pro náročné úkoly, nebo naopak do úsporného módu, který sníží například hluk ventilátoru během sledování filmů.

Lenovo Yoga nově disponují i diagnostickou službou Vantage Smart Performance Services. Jedná se o službu, která automaticky udržuje počítač ve formě a vyhledává možná nebezpečí ještě dřív, než se opravdu objeví. Služba má za cíl skenovat, detekovat a odstranit spyware, malware, adware a opravit problémy se sítí a přístupem. 

Notebooky nabízejí další chytré funkce jako bezpečnostní upozornění v případě, že někdo kouká přes rameno nebo automatické rozmazání obrazovky, pokud se uživatel na chvilku otočí. 

Konrétně model Yoga Slim 9i nabízí nejnovější procesor Intel Core v kombinaci s grafikou založenou na Intel Xe. Tentokrát přichází s koženým krytem splývajícím s hliníkovým šasi, který poskytuje nejen stylový vzhled, ale především vysokou odolnost proti opotřebení a vlivu UV záření. 

Ve 14 palcích ukrývá až 4K dotykovou obrazovku s režimem Eye Care Mode pro ochranu zraku při několika hodinové práci. Pro příjemnější psaní v různých světelných podmínkách je Yoga Slim 9i vybavený klávesnicí Smart Sense s automatickým bílým podsvícením. 

Model Yoga 9i nabízí řadu zajímavých funkcí, včetně volitelného koženého krytu a různých barevných verzí. Uživatelé si mohou vybrat i 15palcovou verzi s mobilním procesorem až 10. generace Intel Core i9 HK-Series podpořeným grafikou NVIDIA GTX 1650 Ti s technologií Max-Q Design. 

Nejen při kreativní tvorbě ocení uživatelé kvalitní zvuk systému Dolby Atmos s reproduktory umístěnými přímo na ohebné liště. Filmy, seriály, fotografie a cokoliv dalšího, co potřebuje pořádný kontrast, vyzdvihne až 4K displej s jasem 500 nitů. 

Yoga Slim 7i Pro je 14palcový notebook s 2,8K širokoúhlým displejem a 90Hz obnovovací frekvencí, který zajistí streamování obsahu nebo hraní her bez zpoždění. S výdrží na baterii až 18 hodin pak nebude notebook omezovat uživatele při práci a u dokončování důležitých projektů.

Na závěr jsme si nechali model Lenovo Legion 7i, nejlehčí herní notebook s GeForce RTX na světě, který je dostupný v kompaktní 15palcové verzi s mobilním procesorem až Intel Core i9 HK-series 10. generace. Disponuje stejně jako jeho letošní sourozenci ze série Legion technologií Advanced Optimus, která umožňuje spravovat systémovou grafiku podle typu zátěže a prodlužuje tak výdrž baterie na maximum. 

Hráči jistě ocení vestavěnou technologii Max-Q Dynamic Boost, se kterou se automaticky aktivuje vyrovnání GPU a CPU v reálném čase, což dovoluje systému dynamicky přesouvat výkon z CPU do GPU během náročných aktivit jako hraní her. Automatický přesun se děje pouze tehdy, když je potřebný. Výsledkem je vyšší zobrazovací frekvence a hladší průběh hry.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama