Pražané mají ode dneška k dispozici 600 sdílených elektrických kol

Po skončení jízdy je možné kola zaparkovat pouze na virtuálních parkovacích místech / Bolt
Přepravní aplikace Bolt od dnešního dne v Praze spouští službu sdílených elektrických kol. Ta budou rozmístěná na předem určených místech v Praze 1 – 10.

Praha se stala prvním městem v regionu střední a východní Evropy, ve kterém Bolt sdílená elektrická kola provozuje. 

Vypůjčení elektrického kola bude probíhat přes aplikaci, kterou již uživatelé v Praze používají k přepravě po městě, případně si ji nainstalují z Google Play nebo App Store.

Půjčení kola začíná jeho odemknutím, které probíhá naskenováním QR kódu, který je viditelně umístěn na řidítkách a blatníku. Za odemknutí se nestrhává žádný poplatek. Za prvních pět minut jízdy jezdec zaplatí 5 Kč za minutu, následně platí 4 Kč za minutu. Poplatek za jízdu je automaticky odečten z karty, jejíž údaje jsou uložené v aplikaci.

Po skončení jízdy je možné kola zaparkovat pouze na virtuálních parkovacích místech, která jsou viditelně vyznačená v aplikaci. Ve většině případů se jedná o místa poblíž již existujících cyklostojanů nebo prostory, kde zaparkování kol nebrání běžnému používání chodníku nebo cesty.

Bolt vyzývá všechny uživatele sdílených elektrických kol k bezpečnému využívání služby. Proto je v aplikaci k dispozici bezpečnostní sekce, která jezdcům před každou jízdou připomene zásady bezpečného pohybu s pomocí kol a také základní pravidla silničního provozu, kterými by se při jízdě měli řídit. Všem uživatelům kol Bolt také důrazně doporučuje, aby měli při jízdě nasazenou helmu.

Bolt při spuštění služby rozmístí do ulic metropole 600 kol. Ta se budou nacházet například na Karlínském náměstí, na Andělu, podél Vltavy, na I. P. Pavlova, u Holešovické tržnice i v kopcovitějších čtvrtích jako jsou Kobylisy. V závislosti na poptávce po službě bude Bolt počet bicyklů v ulicích upravovat.

 

Mohlo by vás zajímat

Reklama