Praktické řešení pro pacienty s diabetem: Nová inzulinová pumpa funguje na bázi umělé slinivky

Jedinečnost inzulinové pumpy spočívá ve schopnosti předvídat inzulinovou potřebu / VFN Praha
Pacientů s diabetem 1. typu žije v České republice 50 až 60 tisíc. Nová inzulinová pumpa představuje v léčbě cukrovky obrovský posun.

Jde o unikátní hybridní systém s uzavřenou smyčkou, který dokáže fungovat na bázi umělé slinivky.

Je ideální především pro pacienty, kteří mají problém se špatnou kompenzací a nepravidelným dávkováním inzulinu. Navíc pomáhá stabilizovat hladinu cukru v krvi.

Jedinečnost inzulinové pumpy spočívá ve schopnosti předvídat inzulinovou potřebu a automatické korekci vysoké nebo naopak nízké hladiny glukózy. Samostatné úpravy ve výdeji inzulinu na základě potřeb pacienta provádí nepřetržitě až 288krát denně, tedy zhruba každých pět minut.

Moderní systém je vhodný pro dospělé i dětské diabetiky. Nemusejí se již obávat o svůj zdravotní stav a hlídat hladinu inzulinu v krvi. Pacienti s diabetem 1. typu před každým jídlem museli složitě odhadovat jaké množství sacharidů pokrm má a kolik inzulínu musí svému tělu poskytnout.

Velký problém to představovalo hlavně pro dětské diabetiky, kteří byli odkázaní na pomoc rodičů nebo jiných dospělých osob. I pro ně nová inzulínová pumpa představuje převratné řešení. Přístroj vše sám kontroluje, řídí a není možné, aby pacient upadl do hyper nebo hypoglykémie.

Mohlo by vás zajímat

Reklama