USB adaptér zesílí Wi-Fi u notebooku a stolnímu PC přidá bezdrátovou komunikaci

Zařízení dokáže přijímat signál Wi-Fi ve dvou samostatných pásmech / TP-Link
Nový AC1300 bezdrátový USB adaptér Archer T4U Plus nabízí dvoupásmové připojení, silný signál i dvě externí antény pro vyšší stabilitu připojení.

Pomocí USB adaptéru TP-Link Archer T4U Plus si ke své domácí bezdrátové Wi-Fi síti můžete připojit třeba i stolní počítač, který standardně Wi-Fi modulem vybaven není, případně zvýšit rychlost stávajícího řešení.

Zařízení dokáže přijímat signál Wi-Fi ve dvou samostatných pásmech, přičemž díky podpoře standardu 802.11ac můžete očekávat vysokou rychlost připojení. Jmenovitě jde o až 400 Mb/s v pásmu 2,4 GHz a 867 Mb/s v pásmu 5 GHz. Zatímco první pásmo je vhodné pro běžné surfování či psaní e-mailů, v tom druhém můžete třeba streamovat video a on-line hry nebo stahovat objemné soubory.

Díky zmíněným duálním fyzickým anténám s vysokým ziskem signálu 5 dBi je přenos a příjem dat silnější a stabilnější, a dokáže projít vícero překážkami včetně masivních stěn a podlah.

Stabilní rychlost si tak můžete užít bez výpadků a výrazných latencí. Antény navíc můžete díky otočnému kloubu nastavit tak, aby byl příjem v daném prostředí opět co nejvyšší. Rychlost zvyšuje i podpora USB 3.0, standardu, který přináší svižnější připojení samotného adaptéru k počítači a rychlosti 802.11ac naprosto vyhovuje.

V rámci technologie MU-MIMO jsou k dispozici dva simultánní datové proudy, které při použití s vhodným routerem dále posilují propustnost a efektivitu sítě. 

Mohlo by vás zajímat

Reklama