Obrazový požitek u televize jako v kině? S největší OLED obrazovkou v historii se konečně dočkáme

Ideální základní prvek luxusního domácího kina / Panasonic
Na letošním veletrhu IFA jsme viděli řadu unikátních novinek, jenou z nejzajímavějších ovšem byla ta na stánku společnosti Panasonic: televizor s označením EZ1000 s úhlopříčkou 77 palců, tedy 196 centimetrů, totiž představuje model s největší OLED obrazovkou v historii.

Výhody OLED obrazovek jsou dobře známé, kromě prakticky neomezeného kontrastu a velmi rychlé odezvy, nesmíme zapomenout ani na věrné podání barev, vyšší jas (než např. u LED televizí) a na maximální pozorovací úhly bez změn barevnosti.

Proto právě obrazoví fajnšmekři ocení, že Panasonic nyní přichází s dosud největším OLED televizorem s úhlopříčkou 196 centimetrů a 4K rozlišením (4096 x 2304 bodů). Nový model EZ1000 je jinak vybaven obrazovým procesorem Studio Colour HCX2 a technologií Master HDR OLED, které by měly zajistit věrné podání černé a dalších odstínů barev.

Vývojáři Panasoniku se ovšem u modelu EZ1000 nezaměřili jen na co nejlepší obraz, ale i na zvuk, což potvrzuje vybavení speciálním reprosystémem "Dynamic Blade Speaker". Ten pochází přímo z dílny firmy Technics. Použitý reprosystém je relativně malý a kompaktní, přesto ho tvoří hned 14 jednotlivých reproduktorů (osm basových wooferů, čtyři středové a dvě výškové membrány, plus jeden pasivní reproduktor pro posílení basů).

Pokud si tedy chcete vytvořit domácí kino na úrovni, určitě nový model Panasonic EZ1000 nepřehlédněte, bohužel se ovšem jeho cena vyšplhá podle dostupných informací někam nad hranici půl milionu korun.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama