Sdílené elektrické koloběžky v českých městech je možné ovládat i hlasem

Uživatel se díky hlasovým informacím dozví například o začátku a konci jízdy nebo o nízkém stavu baterie / Bolt
Před Vánoci spustila přepravní platforma Bolt i v českých městech tzv. „mluvící“ koloběžky. Hlasové informace poskytované koloběžkami souvisejí s bezpečností a mají zabránit tomu, aby jezdci museli její stav kontrolovat na svém mobilu.

Nová funkce poskytuje uživatelům klíčové informace o stavu koloběžky. Oznámení probíhají v závislosti na nastaveném jazyku česky, slovensky nebo anglicky.

Uživatel se díky nim dozví o začátku a konci jízdy (i v případě jejího automatického ukončení), nízkém stavu baterie, ukončení jízdy v důsledku vybití baterie nebo o tom, že vjíždí do oblasti s omezenou rychlostí. Po dobu vánočních svátků bude dále při odemknutí koloběžky přehrána krátká koleda.

Nová funkce je jedním z kroků na cestě k ještě bezpečnějšímu provozu a využívání sdílených elektrických koloběžek. Na další inovace v oblasti bezpečnosti Bolt plánuje také využít finance z nedávno uzavřeného investičního kola.

Toto řešení je přínosem jak pro samotné jezdce na elektrických koloběžkách, tak pro chodce i ostatní účastníky silničního provozu, protože zvyšuje jejich bezpečnost.

V důsledku pandemie koronaviru se zvýšila poptávka po individuálních přepravních prostředcích, které získaly na oblibě díky snazšímu dodržování rozestupů mezi lidmi. Hlasová oznámení jsou zprávy, kterým uživatel nemůže uniknout.

Jezdci tak jsou již nyní v okamžiku ukončení jízdy hlasově upozorněni na nutnost dezinfekce rukou. V budoucnu by mohly hlasové pokyny upozornit na překážky na silnici nebo změnu povětrnostních podmínek – všechny tyto faktory ovlivňují pohodlí a bezpečnost jízdy.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama