COVID test si budete moci udělat bezbolestně i přímo doma

Cena testu pro samoplátce se bude pohybovat okolo 1300 korun / Pixabay
Testování GARGTEST s využitím samoodběrové sady založené na principu kloktání dutiny ústní a hltanu připravuje e-shop Pilulka.cz.

Zájemci si budou moci udělat test naprosto bezbolestně z pohodlí domova s následným doručením Pilulkou do akreditované laboratoře na PCR test.

Tato forma testování může být vítanou alternativou kapacitně přetíženého testování a eliminuje riziko kontaktu velkého množství zájemců o test na jednom místě. „Propojení našich služeb a GARGTEST s PCR testem v laboratořích po celém Česku splňuje přísná kritéria kvality, na kterých si jako zdravotnické zařízení zakládáme. Garancí pro nás je, že za testem a jeho klinickým hodnocením stojí odborné kapacity jako pan doc. MUDr. Marián Hajdúch, Ph.D., ředitel Ústavu molekulární a translační medicíny LF UP a národní koordinátor testování v ČR,“ říká Martin Kasa ze skupiny Pilulka.

CARGTEST byl vyvinut výzkumníky z Ústavu molekulární a translační medicíny Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci a inovativními společnostmi IntellMed, s.r.o. a AUMED, a.s. 

Zájemce si na Pilulka.cz zakoupí samoodběrovou sadu (cena testu pro samoplátce, včetně služby laboratoře, se bude pohybovat okolo 1300 korun). Za použití obyčejné vody si vykloktá a vzorek předá Pilulce, která ho doručí do certifikované laboratoře, kde je proveden standardní PCR test. Zájemce obdrží výsledek svého testu přímo z laboratoře, obdobně jako při testu na odběrovém místě.

V případě, že má zájemce vypsanou žádanku od svého praktického lékaře, bude mu test proveden bezplatně a zaplatí pouze doručení a samoodběrovou sadu. 

E-shop Pilulka.cz chce pilotní službu spustit v Praze a okolí. Pokud se služba v prvních dnech osvědčí, plánuje do ní zapojit i další Pilulka lékárny jako místa, kde bude samoodběrová sada jak k dostání, tak následně k odevzdání pro dodání do laboratoře. Další možností dle Pilulky je, že si zájemci koupí pouze samoodběrovou sadu a vzorek donesou do vybraných laboratoří po celé ČR sami.

Mohlo by vás zajímat

Reklama