Nová vysokorychlostní otočná kamera s nočním viděním

Přiblížení záběru umožňuje kamera až 32násobné / AXIS
Kamera AXIS Q6135-LE zaujme především rychlostí PTZ (Pan, Tilt, Zoom) funkcí a schopností vypořádat se s takřka jakýmikoliv světelnými podmínkami díky IR přísvitu s dosahem až 250 metrů.

Kamera běží na čipu nové generace s vylepšeným snímačem, pokročilými bezpečnostními funkcemi, rozšířenými funkcemi pro videoanalýzu a výrazně efektivnější kompresí videa.

Optimalizovaný IR přísvit s dlouhým dosahem (250 metrů i více v závislosti na scéně) zajišťují u kamery Q6135-LE infračervené LED diody, které se přizpůsobují přiblížení záběru. To může být až 32násobné, kamera přitom disponuje obrazem v maximálním rozlišení 1080p.

Schopnost kamery vypořádat se s náročnými světelnými podmínkami navíc podporuje technologie Lightfinder 2.0 – díky ní je záběr i v šeru barevně věrný, sytý a kamera ostře snímá i pohybující se objekty. Q6135-LE je tak ideální do tmavých otevřených oblastí, jako jsou parky, nebo všude tam, kde jsou potřeba detailní záběry ve forenzní kvalitě 24/7.

Kamera je vybavena vším, co je potřeba ke sledování a identifikaci podezřelého chování. Disponuje softwarem Axis Object Analytics, jenž umožňuje detekovat a klasifikovat objekty v záběru a přizpůsobit tak dohled specifickým potřebám.

Součástí kamery je funkce Autotracking 2, díky níž je možné podezřelé osoby nebo vozidla označit a aktivně sledovat. Axis myslel i na zachování potřebného soukromí – oblasti, kde dohled není třeba (jako jsou sousedící soukromé pozemky), je možné maskovat pixelizací.

Nový model myslí i na vlastní zabezpečení. Mezi pokročilé bezpečnostní funkce patří firmware s autorizací (signed firmware) a bezpečné spuštění (secure boot). Ty zajišťují, že je na kameře nainstalovaný pouze autorizovaný firmware, který je po uvedení do továrního nastavení zbaven veškerého malwaru.

Kamera je také vybavena modulem Trusted Platform Module (TPM), který má certifikát FIPS 140-2 úrovně 2. Zajišťuje bezpečné uložení všech kryptografických klíčů a certifikátů, takže zůstanou v bezpečí i v případě kybernetického napadení. Kamera je již v prodeji, a to za 65 400 Kč.

Mohlo by vás zajímat

Reklama