První kamery založené na otevřené kamerové platformě Inteox

Kamery MIC inteox 7100i podporují prediktivní řešení pomocí zabudované umělé inteligence / Bosch
Kamery MIC inteox 7100i podporují prediktivní řešení pomocí strojového učení, videoanalýzy založené na hluboké neuronové síti a softwarové aplikaci třetích stran pro přizpůsobené aplikace.

Bosch představil první kamery založené na otevřené kamerové platformě Inteox a jako první nabízí model MIC inteox 7100i.

Nové kamery MIC inteox mají stejné charakteristické vlastnosti jako zbytek rodiny kamer MIC. Mezi tyto vlastnosti patří robustní tělo a kvalitní zobrazování. Kamery podporují prediktivní řešení pomocí strojového učení, videoanalýz založených na neuronových sítích a softwarových aplikací třetích stran pro přizpůsobené aplikace.

Kamery Inteox lze zařadit do třídy „řízené OSSA“. Toto označení znamená, že kamery dodržují Open Security & Safety Alliance (OSSA) Technology Stack pro bezpečnostní videozařízení a zajišťují bezproblémové připojení k obchodu s aplikacemi Security & Safety Things (S&ST). Kamery také umožňují snadné vytváření přizpůsobených softwarových aplikací, které lze následně nainstalovat do kamer Inteox.

Hráči na trhu tak mohou kombinovat aplikace z obchodu S&ST nebo softwarové aplikace vyvíjet, a vytvořit zcela nové řešení. Bosch představil dvě vývojové sady Inteox obsahující válcovou nebo vypouklou minikameru, které v pilotních instalacích doplňují kamery MIC inteox pro podporu dalšího vývoje aplikací.

Kamery MIC inteox 7100i podporují prediktivní řešení pomocí zabudované umělé inteligence (Artificial Intelligence, AI). Ta zahrnuje funkci inteligentní videoanalýzy Intelligent Video Analytics, funkci učení kamery Camera Trainer založenou na strojovém učení, a videoanalýzu na základě hlubokých neuronových sítí (deep neural network, DNN).

Díky těmto funkcím integrované umělé inteligence kamery Inteox dokážou porozumět tomu, co vidí, a přidávat smysl a strukturu zachyceným videodatům s metadaty. Tento proces je důležitým prvním krokem při převodu videodat na praktické informace a při vytváření prediktivních řešení, což pomáhá uživatelům předvídat nenadálé události a zabránit, aby k nim došlo.

Při použití v městském kamerovém systému mohou kamery MIC inteox 7100i například detekovat neobvyklé chování, přinášet údaje o hustotě populace a poskytovat operátorům dopravního provozu informace, kteří pak na jejich základě mohou zabránit nežádoucím situacím. Integrátoři také mohou do kamer Inteox přidat softwarové aplikace jiných výrobců, a tak snadno bezpečnostní systémy přizpůsobit a překročit rámec jejich základních funkcí. Vývojáři aplikací zase mohou využít metadata kamery, videoanalýzu založenou na neuronových sítích a strojové učení k uvedení inovativního softwaru na trh.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama