Facebook mění po kritice konečně tvář: Představil nové možnosti ochrany soukromí

 
Dalších 6 fotografií v galerii
Uživatel bude mít přehled o tom, jaká data, s kým a jakými aplikacemi sdílí / Pixabay
Facebook začal konečně zavádět konkrétní opatření na posílení ochrany osobních údajů uživatelů této sociální sítě. Nový způsob nastavení soukromí vám usnadní práci se správou svých dat.

Někdo možná řekne, že ke změnám dochází pozdě, na druhou stranu lépe nyní, než nikdy. A co se tedy změnilo? V kostce lze říci, že Facebook hlavně vyčistil zastaralá nastavení a řadu ovládacích prvků pro uživatele zjednodušil.

Rychlejší vyhledávání informací o soukromí, bezpečnosti a reklamách umožňuje nové menu nazvané "Zkratky soukromí". Své údaje uživatel v menu zobrazí pouze pomocí několika kliknutí a bude mu jasnější, jak ovládací prvky celkově fungují. 

Budete mít díky menu také jasný přehled o tom, jaká data, s kým a jakými aplikacemi vlastně sdílíte. Prostřednictvím menu bude možné ovládat nejen nastavení svých osobních údajů, ale také reklamu, která se uživatelům zobrazuje. Nastavení umožní správu informací, které Facebook používá k jejímu zobrazení.

Uživatelé také uvidí, jak fungují předvolby, jak je nastavit a jaké mají možnosti. Na stejném místě si rovněž nastaví viditelnost svých příspěvků a informací o profilu. Facebook chce také uživatele více vést k tomu, aby se zajímali o bezpečnost svých účtů a využívali možnosti dvoufaktorové autentizace. Tu stejně jako další bezpečností opatření nově najdou také v novém menu.

Za možná ještě zásadnější novinku považujeme nové nástroje pro vyhledávání, stahování a mazání dat. Prostřednictvím nástroje “Access Your Information” budou mít uživatelé snadný a bezpečný přístup k informacím a správě obsahu, jako jsou příspěvky, reakce a komentáře, i věci, které na sociální síti vyhledávali.

Budete si tak moci snadno odstranit cokoliv z vaší časové osy nebo profilu, co už na Facebooku nechcete mít. Tento nástroj také umožňuje stažení dat jako fotky, kontakty, příspěvky a další data, které uživatelé s Facebookem sdílí.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama