Nový nástroj pro predikci selhání disků pro NAS na bázi umělé inteligence

Analyzer pomůže vytvořit pokročilé plány obnovy po havárii / Pixabay
Výsledkem spolupráce společnosti QNAP s firmou ULINK Technology je DA Drive Analyzer. Díky využití cloudové umělé inteligence umožňuje tento nástroj pro predikci selhání disků uživatelům podniknout proaktivní kroky k ochraně před výpadky serverů a ztrátou dat výměnou disků dříve, než dojde k jejich selhání.

DA Drive Analyzer využívá statistiky generované z portálu cloudové umělé inteligence společnosti ULINK.

Na základě historických údajů o používání milionů disků, které poskytli uživatelé, používá DA Drive Analyzer strojové učení ke sledování historického chování a dokáže najít události selhání disku, které neoznačí tradiční diagnostické nástroje spoléhající se na prahové hodnoty S.M.A.R.T.

Jeho uživatelské rozhraní je také mnohem přívětivější a intuitivnější, a umožňuje plánovat výměnu disků na základě jasně definovaných informací o discích.

„Umělá inteligence je nová technologie, která řeší mnoho problémů z reálného života. Použitím této technologie pro predikci selhání disků může společnost ULINK aktivně a nepřetržitě monitorovat disky, odhalovat problémy, předpovídat selhání a informovat koncové uživatele pomocí našeho cloudového systému zpracování dat. Máme to štěstí, že jsme na vytvoření této služby spolupracovali se společností QNAP, a věříme, že ji mnozí využijí,“ prohlásil Joseph Chen, generální ředitel společnosti ULINK Technology.

„Společnost QNAP si jako přední dodavatel úložišť velmi dobře uvědomuje, že případný výpadek serveru je pro uživatele QNAP NAS kritickým problémem a náhlé selhání disku je jednou z jeho hlavních příčin. Jsme poctěni možností spolupracovat se společností ULINK na vývoji nástroje DA Drive Analyzer, který pomáhá uživatelům, zejména pracovníkům IT, kteří musí spravovat velké množství zařízení NAS. Předpokládáme, že nástroj DA Drive Analyzer bude dobrým pomocníkem pro uživatele, kteří chtějí vytvořit pokročilé plány obnovy po havárii,“ uvedl Tim Lin ze společnosti QNAP.

Zdroj: QNAP

Mohlo by vás zajímat

Reklama