Nové možnosti v propojení auta s chytrým telefonem

Propojení s chytrými telefony umožňuje Apple CarPlay a Android Auto / Toyota
Pustit na dálku klimatizaci, otevřít i zavřít dveře nebo zapnout výstražná světla a spoustu dalších věcí teď dokážou nové modely Toyoty.

Díky systémům Smart Connect a Toyota Touch 2 s navigací Connected propojenými s aplikací MyT můžete mobilem ovládat nebo kontrolovat váš vůz na dálku. Rychlejší procesory navíc zajistí bleskovou rychlost. 

Propojení s chytrými telefony umožňuje Apple CarPlay a Android Auto, a to v bezdrátové verzi nebo pomocí kabelu. Osmi či devítipalcová obrazovka disponuje vylepšenou grafikou a intuitivnějším ovládáním.

Modul DCM se SIM kartou umožní řidiči přístup k internetu se čtyřletým datovým balíčkem a řadě chytrých služeb. Jednou z nich je průběžně aktualizovaná navigace, která stahuje online data, a informuje o dopravních aktualitách na trase.

MyT zajistí ovládání nebo kontrolu na dálku

Vybrané funkce umožňuje na dálku ovládat aplikace MyT. Pomocí ní můžete zapnout klimatizaci, otevřít i zavřít vozidlo nebo aktivovat výstražná světla a najít svůj vůz na přeplněném parkovišti. To platí pro vozy vybavené systémem Toyota Smart Connect dle stupně výbavy. U vozů se systémem Toyota Touch 2 s navigací Connected lze kontrolovat zámky dveří nebo například hladinu paliva.

Řidič má jistotu, že bude mít k dispozici nejnovější řešení automobilky. Přístup k internetu totiž zajistí vzdáleně aktualizovat software a instalovat nové funkce.

Systém mají hlavně bestsellery

Systém Smart Connect měl premiéru u modelu Yaris Cross (v paketu Tech a výbavách Executive a Adventure). Automobilka Toyota ale tento paket zavádí do dalších modelů. Yaris nabízí systém ve verzích Executive, Selection Style a GR SPORT od modelového provedení 2022.

Nový multimediální systém Toyota Touch 2 s navigací Connected získaly také Corolla a Toyota C-HR. U Corolly je k dispozici standardně pro verze GR SPORT, Trek a Executive a v rámci paketu Tech Hybrid i pro verzi Comfort ve všech karosářských variantách. Toyota Touch 2 s navigací Connected najdeme také u modernizované Toyoty C-HR jako součást výbav Style, Executive a GR SPORT.

Tím modelová řada 2022 vybavená chytrým systémem nekončí. Zcela nové Aygo X bude mít Smart Connect ve standardní výbavě verzí Executive i Limited, a ve volitelné výbavě verzí Style. V modelu Corolla Cross, který se na trhu objeví v druhé polovině roku, by tato výbava rovněž neměla chybět.

Zdroj: Toyota, Tips & Tricks: CarPlay/Android Auto

Mohlo by vás zajímat

Reklama