Nový monitor ViewFinity S8 s rozlišením UHD a širokým pozorovacím úhlem

Panel je krytý matnou vrstvou, díky níž monitor netrpí žádnými odlesky i bez sluneční clony / Samsung Electronics
Samsung Electronics představil nový monitor ViewFinity S8 s vysokým rozlišením pro profesionální využití v kreativních oborech. Ocení ho zejména filmaři, fotografové nebo třeba grafici.

Model Samsung ViewFinity S8 je k dispozici ve dvou verzích s úhlopříčkou 32 a 27 palců, tedy 82 a 69 cm. V současné době se dle výrobce jedná o dvě nejoblíbenější velikostní varianty.

Mezi hlavní přednosti patří rozlišení UHD, široký gamut (barevná paleta) pokrývající 98% barevného prostoru DCI-P3 a standard Video Electronics Standards Association (VESA) DisplayHDR 600, což znamená větší barevné rozpětí, přesnost a lepší zobrazení detailů. Díky profesionální tovární kalibraci a vyspělému IPS panelu zobrazí monitor až miliardu barev v dokonalé kvalitě se špičkovým kontrastem i v nejnáročnějších projektech a aplikacích.

Kromě toho obdržel monitor Samsung ViewFinity S8 i certifikát PANTONE Validated od renomované organizace PANTONE, což potvrzuje, že nový model přesně zobrazí  více než 2000 jednotlivých barevných odstínů a také 110 odstínů pleti, nově přidaných do vzorníku PANTONE SkinTone Guide.

Panel je krytý matnou vrstvou, díky níž monitor netrpí žádnými odlesky i bez sluneční clony – právem za to získal jako první model na světě certifikát Glare Free organizace UL. K dalším přednostem patří široký pozorovací úhel ve vodorovném i svislém směru. I díky němu obdržel monitor ViewFinity S8 cenu Innovation Award Honoree v kategorii počítačových periférií a příslušenství na letošním ročníku veletrhu CES 2022 v americkém Las Vegas.

Samsung při výrobě monitoru použil nově vyvinutý materiál, vyrobený částečně z recyklovaného plastového odpadu z oceánu. Naplňuje tím své odhodlání využívat u zobrazovacích zařízení více recyklovaných plastů než v roce 2021 a zmenšit tím i svou ekologickou stopu.

Technologie Eco Savings Plus navíc snižuje jas pixelů v části obrazu s černou barvou, čímž se celková spotřeba monitoru snižuje až o 10 %. I za to obdržel monitor ViewFinity S8 certifikát TCO, udílený za splnění požadavků pro společenskou i ekologickou udržitelnost a za přispění k cirkulární ekonomice.

Monitor lze použít jako jediný monitor pro více počítačů, což může doma i v kanceláři výrazně usnadnit práci. Jediný kabel USB-C umožňuje přenos obrazu a dat rychlostí až 10 Gb/s, k rychlému internetovému připojení slouží ethernetový port, dobíjení má výkon až 90 W.

Provedení ve standardu VESA s naklápěním, otáčením i středovým kloubem znamená maximálně účelné využití prostoru. Od organizace TÜV Rheinland získal monitor ocenění za režimy Intelligent Eye Care a Eye Saver (ochrana očí), za systém Adaptive Picture (vynikající obraz v jakémkoli prostředí).

Zdroj: PANTONE, Samsung Electronics

Mohlo by vás zajímat

Reklama