CUPRA Born, první 100% elektromobil značky, získal 5hvězdičkové hodnocení bezpečnosti Euro NCA

Bezpečnostní výbava novinky zahrnuje hned sedm airbagů / CUPRA
Model CUPRA Born obdržel nejvyšší možné hodnocení bezpečnosti Euro NCAP, a navázal tak na výborné dosavadní výsledky značky v přísných testech.

Pro model CUPRA Born je to významný úspěch. Elektromobil se tak podle výrobce zařadil po bok dalších pětihvězdičkových modelů, CUPRA Formentor a CUPRA Leon.

Výsledky aktuálních testů potvrzují, že značka CUPRA dodává svým zákazníkům vozidla, která kombinují sportovní výkony a provozní vlastnosti odpovídající současným požadavkům s maximální úrovní bezpečnosti. Tentokrát však ve 100% elektrickém modelu.

K úspěchu modelu CUPRA Born přispěla široká nabídka bezpečnostních systémů. Mezi ně patří systém autonomního nouzového brzdění, rozpoznávání dopravních značek, asistent pro částečně automatizovanou jízdu (Travel Assist), asistent pro ovládání světlometů (Light Assist) a přednárazový bezpečnostní asistent (Pre-Crash Assist).

Bezpečnostní výbava navíc zahrnuje sedm airbagů včetně sériově dodávaného centrálního bočního airbagu vpředu a asistenta pro prevenci čelních kolizí (Front Assist) s detekcí vozidel, chodců a cyklistů, asistentem pro řízení v nouzových situacích (Emergency Steering Assist) a asistentem pro průjezd křižovatkou (Junction Assist).

CUPRA Born disponuje rovněž asistentem pro jízdu v jízdním pruhu (Lane Assist) a systémem nouzového volání (e-Call). Z tohoto výčtu je zřejmé, že CUPRA Born patří na trhu mezi vozidla s nejvyšší úrovní bezpečnosti, což potvrzují i výsledky testů podle nejnovější, ještě přísnější metodiky organizace Euro NCAP.

Systém Front Assist kromě detekce vozidel, chodců a cyklistů zahrnuje také asistenční funkce pro řízení v nouzových situacích (Emergency Steering Assist) a pro průjezd křižovatkou (Junction Assist). Systém Emergency Steering Assist cíleně zasahuje do řízení a brzdové soustavy, aby optimalizoval trajektorii jízdy během vyhýbacího manévru.

Výsledky testů bezpečnosti modelu CUPRA Born v jednotlivých oblastech – ochrana dospělých cestujících 93 %, ochrana dětí 89 %, ochrana zranitelných účastníků silničního provozu 73 % a bezpečnostní asistenční systémy 80 % – ukazují, že k vynikajícímu celkovému hodnocení přispěla široká škála vyspělých bezpečnostních systémů.

Zdroj: SEAT

Mohlo by vás zajímat

Reklama