Hardwarově šifrovaný USB disk IronKey Keypad 200 má alfanumerickou klávesnici

KP200 umožňuje používat samostatné PIN kódy pro správce a uživatele / Kingston Digital Europe
Nový USB flash disk Kingston IronKey Keypad 200 (KP200) přináší jako první ve své kategorii nejnovější zabezpečení dat podle normy FIPS 140-3 Level 3.

Disk IronKey Keypad 200 nabízí 256bitové hardwarové šifrování XTS-AES a spoustu funkcí nezávislých na operačním systému. Disk má dle webu Kingston také vestavěnou dobíjecí baterii a alfanumerickou klávesnici pro snadné zadávání přístupového PIN kódu, takže se dá odemknout bez externího napájení a softwaru.

Po odemknutí mohou uživatelé přistupovat ke svým datům připojením disku k jakémukoli zařízení, které podporuje flash úložiště s rozhraním USB-A. To umožňuje snadné použití se širokou škálou IT systémů.

Disk KP200 má certifikaci FIPS-140-3 Level 3 (vystavení oficiálního certifikátu dosud probíhá) pro zabezpečení na armádní úrovni a elektronické obvody disku jsou potaženy odolným epoxidovým nátěrem, který znemožňuje přístup k interním součástem bez jejich poškození. Pro další zvýšení ochrany je klávesnice potažena ochrannou polymerovou vrstvou, která zabraňuje analýze otisků prstů na tlačítkách.

KP200 umožňuje používat samostatné PIN kódy pro správce a uživatele. Po deseti neúspěšných pokusech o přihlášení se zablokuje PIN kód uživatele, ale pokud jsou povoleny oba PIN kódy, lze pro obnovení PIN kódu uživatele a přístupu k diskové jednotce použít PIN kód správce.

Pokud je samotný PIN kód správce zadán desetkrát po sobě chybně, vestavěná ochrana proti útoku hrubou silou disk kryptograficky vymaže, čímž trvale zničí data a resetuje zařízení. Kromě toho je možné chránit disk před malwarem z nedůvěryhodných systémů pomocí dvou režimů povolujících pouze čtení dat. To umožňuje chránit disk proti zápisu během konkrétní relace nebo globálně ve všech uživatelských relacích.

USB disk Kingston IronKey Keypad 200 nabízí paměťové kapacity od 8 GB do 128 GB a omezenou tříletou záruku s bezplatnou technickou podporou.

Zdroj: Kingston Digital Europe, FIPS-140-3 Level 3

Mohlo by vás zajímat

Reklama