- Martin Pokorný
- Gadgets
- 03. října 2022
- 07:36
Množství mikroplastů ve vodě lze snížit i při praní prádla
Problematiku nadužívání plastů není třeba speciálně představovat. Zatímco největší pozornost stále patří velkým kusům plastu, jako jsou plastové láhve, brčka či rybářské sítě v oceánech, stejně nebezpečná jsou dle webu AEG i mikroskopická plastová vlákna.
Hodně z nich se do vody dostává právě praním syntetických materiálů. Mikroplasty se následně dostávají i do našeho těla, ať už prostřednictvím pitné vody, nebo konzumací vodních či mořských živočichů.
Nejde přitom o žádnou výjimku, ale pravidelný jev. Některé výzkumy ukazují, že průměrně za týden zkonzumujeme až 21 gramů mikroplastů. O důsledcích jejich přítomnosti v živých organismech toho zatím mnoho nevíme. Existují však způsoby, jak omezit jejich šíření.
Filtr se postará až o 90 % mikrovláken
Zabránit uvolňování mikroplastových vláken z oblečení při praní zatím neumíme. Vodu, která se vypouští z pračky při praní, však lze jednoduše přefiltrovat tak, aby se jich do odpadu dostávalo podstatně méně.
Filtr mikroplastových částic od AEG zachytí až 90 % mikrovláken menších než 45 mikronů uvolněných ze syntetického oblečení. Filtr stačí rychle a jednoduše nainstalovat na zeď a uvést do provozu, sám se následně o vše postará.
Nenáročná údržba filtru
Filtr mikroplastových částic AEG se instaluje na zeď vedle pračky a pracuje při každém pracím cyklu. Pravidelným čištěním jej udržíte v dobrém stavu, postaráte se o jeho optimální funkčnost a prodloužíte jeho životnost.
Při údržbě vám pomůže i praktický kartáček, který je součástí balení. Vyměnitelná patrona uvnitř filtru vydrží přibližně 6 měsíců, v závislosti na tom, jak často pračku používáte. Na výměnu filtru upozorní červená kontrolka v přední části filtru.
Sdílení
2
Twitter
Komentáře
Email