Brýle NXTWEAR Air s mikro OLED displeji nahradí i domácí kino

Stylová přední maska evokující sluneční brýle je magnetická / TCL
Nové brýle TCL NXTWEAR Air, které navazují na loňský model NXTWEAR G, jsou vybaveny dvěma mikro OLED displeji s rozlišením Full HD a slouží k prohlížení obsahu z telefonu, notebooku, tabletu nebo herní konzole.

Brýle lze je využít třeba jako soukromé kino v letadle, náhrada monitoru v kavárně nebo televizní obrazovka v domácnosti. Novinka simuluje dle webu TCL sledování obrazovky s úhlopříčkou 140 palců ze vzdálenosti čtyř metrů.

Model stačí připojit ke kompatibilnímu zařízení přes port USB-C s režimem Display Port a okamžitě funguje. Díky lehké konstrukci a stylovému designu jsou brýle vhodné i pro ty, kteří nosí dioptrické brýle.

Po celou dobu nošení brýlí má jejich uživatel kontakt s okolním světem, protože jsou částečně průhledné. Model TCL NXTWEAR Air je v Česku exkluzivně v prodeji na alza.cz za 14 990 Kč s DPH a během listopadu se objeví také v nabídce mobilního operátora Vodafone.

Stylová přední maska evokující sluneční brýle je magnetická a lze ji v případě potřeby snadno sejmout. Za ní se nacházejí dva mikro OLED displeje s rozlišením Full HD (1080p) a poměrem stran 16:9, jejichž sledování simuluje, jak jsme uvedli již v úvodu, obraz o úhlopříčce 140 palců ze čtyřmetrové vzdálenosti.

Displeje mají certifikaci TÜV Rheinland zaručující 30% eliminaci modrého světla na hardwarové úrovni, což přispívá k ochraně zraku. Brýle jsou částečně transparentní, a uživatel proto vidí nejen displej, ale také své okolí jako s běžnými brýlemi.

Zařízení nemá vlastní baterii, stačí ho jen připojit přes USB-C kabel s podporou Display Port k notebooku tabletu nebo smartphonu. Brýle NXTWEAR Air jsou plně kompatibilní s více než 100 smartphony, hybridními zařízeními typu „2-v-1“ i notebooky nebo herními konzolemi všech významných výrobců.

Zdroj: TCL

Mohlo by vás zajímat

Reklama