Aktivní Hi-Fi reprosoustava pro gramofon, televizor nebo počítač

Se zdroji hudby a filmového zvuku se reprosoustava propojuje přímo / Elac
Elac, německý výrobce s devadesátiletou tradicí, uvedl na trh policovou aktivní stereo reprosoustavu Connex, která nabízí výborné zvukové vlastnosti pro poslech hudby i filmový zvuk.

Bez zesilovače nebo jiného dalšího přístroje ji lze dle webu Elac při zachování nejvyšší možné kvality zvuku v takto kompaktním provedení použít ve spojení s gramofonem, televizorem, počítačem nebo jiným zdrojem signálu, včetně Bluetooth zařízení.

Pro přímé propojení s těmito přístroji je vybavena vestavěnými výkonovými zesilovači, gramofonovým předzesilovačem a množstvím vstupů.

Reprosoustava Elac Connex představuje jednoduchou, všestrannou a zároveň kvalitní cestu ke skutečnému Hi-Fi poslechu. Její elegantní provedení s matně lakovanou přední částí ozvučnice a odnímatelnými látkovými mřížkami se hodí do jakéhokoli moderního interiéru. Se zdroji hudby a filmového zvuku se propojuje přímo, bez nutnosti použití samostatného zesilovače jako mezičlánku. Ten je spolu s řadou konektorů pro připojení všech myslitelných zdrojů vestavěn přímo do reprosoustavy.

Elac ConneX se propojuje kabelem přímo s gramofonem, televizorem, herní konzolí, počítačem, CD přehrávačem nebo bezdrátově s telefonem či tabletem. Pro poslech přes Bluetooth ve vysoké kvalitě je k dispozici protokol AptX.

Reprodukci z gramofonu s MM přenoskou umožňuje vestavěný předzesilovač, který lze aktivovat na linkovém vstupu, příznivci kvalitního filmového stereo zvuku nebo hráči mohou využít HDMI rozhraní. Kromě toho je k dispozici optický vstup a USB s podporou vzorkování až 96 kHz /24 bit. Uživatelé, kterým nestačí výrazné hloubky podpořené velkým basreflexem namířeným dozadu a posilovačem hlubokých frekvencí, mohou k vyhrazenému RCA výstupu reprosoustavy zapojit navíc externí subwoofer.

Pomocí standardně dodávaného dálkového ovladače lze ovládat hlasitost, přepínat jednotlivé vstupy, párovat reprosoustavu s dalším Bluetooth zařízením a při této formě poslechu také ovládat přehrávání (zastavovat či přeskakovat skladby). Ovladačem je také možné aktivovat speciální Elac Bass XBass Enhancer, který posiluje a optimalizuje reprodukci hlubokých tónů. Při připojení k televizoru pomocí HDMI se hlasitost řídí automaticky také pomocí dálkového ovladače televize.

Elac ConneX se skládá z jednoho aktivního a jednoho pasivního reproduktoru. V aktivní části, která obsahuje dva 50Wattové zesilovače Class D, jsou umístěny všechny vstupní i výstupní konektory, včetně zdířky pro napájení, což při umístění na nábytku umožňuje skrýt elegantně veškerou kabeláž.

Druhý, pasivní reproduktor se k aktivní části připojuje tradičním dvoužilovým audiokabelem. Basový reproduktor s vysokým zdvihem membrány zajišťuje uvolněný přednes v celém kmitočtovém rozsahu s přesně definovanými středy. Vlnovod výškového reproduktoru optimalizuje směrovou charakteristiku reprosoustavy Elac ConneX a posílá akustickou energii přesně tam, kde je potřeba. Provedení výdechu basreflexu v podobě písmene „S“ minimalizuje hluk způsobený prouděním vzduchu.

Aktivní reprosoustava Elac ConneX je na našem trhu k dostání v imitaci černé nebo ořechové dýhy. Doporučená koncová cena stereo sady je 13 500 Kč.

Zdroj: BaSys, Elac

Mohlo by vás zajímat

Reklama