Aktualizace Photo Studia X přináší rychlejší RAWy, profily objektivů i podporu druhého monitoru

ZPS X nyní nabízí dva režimy, které doplňují dění na hlavním monitoru / Zoner
Jarní aktualizace Zoner Photo Studia X přináší nativní podporu více než 1200 objektivů, až dvojnásobně rychlejší načítání RAWů, zlepšení práce s druhým monitorem, rozsáhlý upgrade videoeditoru a dvě desítky dalších vylepšení.

Zoner Photo Studio X nově opraví zkreslení, chromatické vady a vinětaci u většiny běžně rozšířených objektivů bez nutnosti instalovat jakékoliv další doplňky. Podpora bude do budoucna dle webu Zoner navíc dále rozšiřována.

Výběr objektivu nebo zapnutí automatických oprav naleznou uživatelé v sekci Fotoaparát a objektiv v modulu Vyvolat. 

Dvakrát rychlejší načítání RAWů

Díky výrazně zrychlenému procesu demosaicingu a dalším optimalizacím při zpracování obrazu nabízí jarní aktualizace téměř dvojnásobné zrychlení načítání RAWů. Čím objemnější RAW a vyšší rozlišení, tím je úspora znatelnější. Toto vylepšení má vliv na všechny oblasti práce s RAWy, tedy první i opakované načítání, import, export a indexování v katalogu.

Současně se zrychlením došlo i ke zvýšení kvality náhledů v modulech Vyvolat a Správce nebo k optimalizaci zpracování detailů fotek s velkým šumem. 

Nové režimy práce na dvou monitorech 

Velkých změn doznalo využití druhého monitoru. ZPS X nyní nabízí dva režimy, které doplňují dění na hlavním monitoru. Poskytují tedy buď prostor pro náhled na zpracovávanou fotku, případně prostor průzkumníka pro pohyb mezi soubory. Podporovány jsou také ultraširoké monitory.

Rozsáhlý upgrade videoeditoru

Transformace klipů a klíčové snímky přináší ruku v ruce zcela nové možnosti pro střih videa. Uživatelé je mohou využít jak pro tvorbu originálních animací a přechodů, tak pro zobrazení více klipů v jeden moment.

Přibyla také možnost přednačtení videosouborů (jako je to již dlouho možné pro RAWy) pro rychlejší následnou práci. U videosouborů napříč programem je teď navíc možné zobrazit náhled klipu prostým přejetím myši přes miniaturu. 

Všechny novinky v Zoner Photo Studiu X si mohou vyzkoušet všichni uživatelé stažením 30denní zkušební verze, dokonce i ti, kteří již mají zkušební období za sebou. Na ty čeká dalších 15 dní funkčně neomezeného zkušebního období.

Zdroj: Zoner

Mohlo by vás zajímat

Reklama