Siemens v Trutnově rozjel novou linku na plošné spoje

Rozjet první linku na výrobu tištěných spojů se v Trutnově podařilo v rekordním čase / Siemens
V těchto dnech zahajuje trutnovský závod Siemens zcela novou výrobu desek plošných spojů (PCB). Desky plošných spojů tvoří základ moderních digitálních řídicích modulů PLC, které koncern Siemens vyrábí v německém Amberku.

Provoz zahájila první linka z šesti, začátek plného provozu je plánován na 1. čtvrtletí 2024. Celková investice dosáhne dle webu výrobce cca čtvrt miliardy korun (přes 10 milionů Euro).

„Desky plošných spojů, které jsme začali vyrábět v Trutnově, představují srdce těch technicky nejpokročilejších řídicích systémů, které Siemens vyrábí,“ popisuje novou výrobu generální ředitel českého Siemensu Eduard Palíšek. „Jedná se o výrobu nejvyšší technologické náročnosti s vysokou přidanou hodnotou. Rozšíření kapacit stávající výroby z Amberku do České republiky dokazuje, jak rozsáhlé jsou zkušenosti a kompetence našich lidí,“ dodává.

Rozjet první linku na výrobu tištěných spojů se v Trutnově podařilo v rekordním čase. „Projekt výroby plošných spojů pro řídicí jednotky ET200SP začal téměř přesně před 6 měsíci a dnes již linka produkuje první výrobky,“ přibližuje zrod nové výroby Eduard Tannhäuser, projektový manažer nové linky.

Za zásadní Tannhäuser považuje fakt, že nová výroba zaměstná především stávající zaměstnankyně a zaměstnance, kteří si díky práci na nové výrobě zvýší kvalifikaci. „Záleží nám na tom, aby si kolegové na všech pozicích neustále prohlubovali kvalifikaci a rozšiřovali kompetence. Díky nové výrobě si zvýší kvalifikaci i mzdu velká většina z více než 130 zaměstnankyň a zaměstnanců, kteří se budou na nové výrobě podílet.“

Závod Siemens Nízkonapěťová spínací technika Trutnov

V roce 2023 oslaví trutnovský závod 30 let pod vlajkou koncernu Siemens, v němž zaujímá pozici klíčového výrobce elektromechanické a elektronické spínací techniky. Závod zaměstnává více než osm stovek zaměstnanců, přes 65 % představují ženy, které zaujímají sedm pozic v devětatřicetičlenném vedení.

Trutnovský závod Siemens také intenzivně spolupracuje se středními průmyslovými školami z regionu – studentům nabízí exkurze, letní brigády a do budoucna spolupráci rozšíří i na praktické ukázky přímo ve výrobě. Kooperace probíhá také s Technickou univerzitou v Liberci, jejíž studentky a studenti mohou ve spolupráci s vývojovým oddělením vypracovávat absolventské práce. Odborníci z vývojového centra se formou přednášek podílí i na výuce odborných předmětů.

Zdroj: Siemens

Mohlo by vás zajímat

Reklama