Chytrá zásuvka Tapo P110M měří spotřebu energie v reálném čase

Zásuvka dokáže reagovat i na limitní hodnoty spotřeby energie, které si můžete snadno nastavit / TP-Link
Nová chytrá zásuvka Tapo P110M od společnosti TP-Link podporuje standard Matter a zároveň umí sledovat spotřebu energie. Uživatelé tak získají produkt kompatibilní s různými platformami, který je jednoduchý, užitečný a hlavně dokáže šetřit energii.

Standard konektivity Matter sjednocuje komunikaci mezi zařízeními chytré domácnosti bez ohledu na platformu či výrobce. Produkty v ekosystému internetu věcí se tak stávají dle webu výrobce přístupnější pro ještě více domácností.

Nově lze v jedné aplikaci ovládat, spravovat či nastavovat produkty bez ohledu na výrobce, stačí pouze kompatibilita s tímto standardem. TP-Link se k protokolu připojil jako jeden z prvních výrobců, a to s produktovou řadou Tapo.

Chytrá Wi-Fi zásuvka Tapo P110M dokáže měřit spotřebu připojených zařízení v reálném čase. Uživatelé tak získají komplexnější přehled o spotřebě v intuitivní podobě grafů se znázorněním údajů, včetně možnosti předběžného vyúčtování za energie. Stačí zadat sazbu za elektřinu, a pak už jen sledovat spotřebu jednotlivých připojených zařízení. Zásuvka také dokáže reagovat na limitní hodnoty spotřeby energie, které si může uživatel nastavit a při jejich dosažení automaticky vypíná. Tím je zajištěna bezpečnost domácnosti, stejně tak jako použitými ohnivzdornými materiály splňujícími normu UL94-V0.

Další užitečnou funkci představuje rozvrh pro automatické zapínání a vypínání zásuvek. Uživatelé si tak mohou nastavit dle svých denních zvyklostí spouštění a vypínání spotřebičů, což opět vede k šetření s elektrické energie. Může jít o ohřívače v koupelně, zvlhčovače vzduchu, odvlhčovače nebo třeba kávovary.

Vzdálené ovládání zásuvky probíhá pomocí volně dostupné aplikace Tapo, kterou si lze stáhnout pro zařízení s Androidem a iOS od Applu. Odkudkoliv tak lze okamžitě vypínat všechny, nebo jen vybrané přístroje. V režimu nepřítomnosti je také možné simulovat přítomnost vypínáním a zapínáním zařízení, například televize tak, aby byl vytvořen dojem, že je někdo doma.

Prostřednictvím asistentů Amazon Alexa, Google Asistent a Apple Siri je ovládání zásuvky ještě jednodušší. Pomocí jednoduchých pokynů mohou uživatelé zapínat osvětlení a další libovolná zařízení připojená do chytré zásuvky. S více zásuvkami lze připravovat různé scénáře, jako je například rozsvícení vybraného osvětlení a zapnutí radiátoru před příjezdem domů.

TP-Link nabízí několik možností, jak chytrou zásuvku nastavit. Jednoduché propojení s aplikací Tapo probíhá prostřednictvím Bluetooth. Zásuvku je také možné konfigurovat naskenováním přiloženého kódu pomocí libovolné aplikace kompatibilní se standardem Matter, například jedním z hlasových asistentů. Poté stačí už jen postupovat dle pokynů v průvodci.

Chytrá zásuvka je navržena kompaktně tak, aby po připojení do sítě zabírala co nejméně místa. Sousední zásuvky díky tomu zůstanou přístupné a umožňují připojení dalších chytrých zásuvek Tapo či běžných spotřebičů.

Zdroj: TP-Link

Mohlo by vás zajímat

Reklama