Nová řada záložních zdrojů s rychlejší reakcí a nižší spotřebou

Nové modely jsou kompatibilní s generátory a mají tlačítko pro nouzové vypnutí / CyberPower
Společnost CyberPower představila novou řadu záložních zdrojů (UPS) Online S Advanced, zkráceně OLS A. Nová série CyberPower OLS A v provedení tower i rack mount je navržena s ohledem na potřeby kanceláří a datových center a přináší řadu významných vylepšení oproti předchozím modelům OLS.

Novinkou je použití barevného LCD panelu, který umožňuje uživatelům rychle monitorovat stav napájecího systému a konfigurovat nastavení. Dále jsou zde dle webu výrobce citlivější obvody, kombinace IEC C13 a DE zásuvek a řízené otáčky ventilátoru pro výrazně tišší chod a nižší spotřebu.

Modely v této řadě jsou OLS1000EA, OLS1500EA, OLS2000EA a OLS3000EA. Jsou navrženy pro použití v kancelářském prostředí a menších serverovnách, využívají technologii dvojité online konverze, která poskytuje nepřerušované čisté sinusové napětí. Produkty jsou kompatibilní s generátory a také poskytují tlačítko pro nouzové vypnutí (EPO), které umožňuje uživatelům okamžitě vypnout UPS včetně výstupních zásuvek v případě nouze (např. hrozba požáru či zaplavení aj.).

Díky proměnným otáčkám ventilátoru poskytují automatickou termickou správu na základě zatížení napájení, což snižuje hluk, zvyšuje pohodlí uživatelů, a především snižuje energetickou spotřebu samotných UPS jak za chodu, tak i v úsporném režimu. Z hlediska výkonu nabízejí výstupní výkon od 900 do 2700 W a kapacitu od 1000 do 3000 VA.

Inovace modelů pro serverovny

Novinky se týkají i modelů pro montáž do serverových skříní (Rack Mount). Konkrétně se jedná o modely OLS1000ERT2UA, OLS1500ERT2UA, OLS2000ERT2UA a OLS3000ERT2UA. I zde došlo k zásadnímu zvýšení citlivosti vnitřních obvodů, která zvyšuje rychlost reakce UPS na změny v napájení. Díky tomu zajistí nezbytný přísun energie serverům pro bezpečné uložení dat a ukončení otevřených relací. Inovace se týká i barevného LCD displeje, jehož podbarvení může signalizovat provozní stavy UPS, a jsou tak vidět v serverové skříni na první pohled. 

Tyto modely jsou vybaveny i specifickými vlastnostmi jako např. spínané relé pro ovládání místního prostředí, nebo automatická detekce doplňkových bateriových modulů (EBM) pro uživatelsky snadný odhad doby provozu UPS. Ventilátory s proměnlivou rychlostí pak byly implementovány i v těchto provedeních, a snižují tím jak hluk, tak i potřebu chlazení. Z hlediska výkonu pak nabízejí obdobné výstupní parametry jako provedení tower.

Snadná vzdálená správa

Obě verze provedení, tower i rack mount, lze po doplnění o rozšiřující síťovou kartu připojit k internetu. Lze je pak monitorovat a spravovat vzdáleně přes aplikaci PowerPanel Business Management. Zde kromě přehledných informací o stavu a poloze jednotlivých UPS v serverovně nastavujete akce vyvolané výpadkem elektrické sítě, jako je signalizace serverům pro automatické ukládání dat nebo fyzické uzamknutí/odemknutí prostoru (dle požadovaného bezpečnostního scénáře).

Lze zde nastavovat i skupiny prioritních kritických zásuvek, kterým bude energie dodávána na úkor méně důležitých zařízení. Všechny tyto modely jsou schopny spolupracovat i v součinnosti s generátory tak, že při jejich rozběhu odfiltrují napěťové špičky a následně fungují jako filtr a dodávají čistý sinusový průběh napětí, který je zásadní pro řadu citlivých přístrojů.

Zdroj: CyberPower

Mohlo by vás zajímat

Reklama