Dell má nový širokoúhlý zakřivený 40palcový monitor s rozlišením 5K

Monitor Dell UltraSharp dosahuje 99% pokrytí barevného prostoru DCI-P3 / Dell Technologies
Nový 40palcový monitor UltraSharp 40 Curved Thurnderbolt Hub značky Dell s rozlišením 5K získal pětihvězdičkovou certifikaci za komfort pro oči a také ocenění CES 2024 za inovaci. Celosvětově bude dostupný v prvním čtvrtletí roku 2024.

Širokoúhlý zakřivený monitor U4025QW s certifikací VESA DisplayHDR 600 je dle webu výrobce vybaven IPS Black panelem pro větší kontrast barev a jemnější detaily v rozlišení 5K (5120 × 2160 bodů).

Nové monitory Dell UltraSharp (včetně menší verze 34 Curved Thunderbolt Hub Monitor) jsou první, které získaly pětihvězdičkovou certifikaci TÜV Rheinland za komfort pro oči. Certifikace zajišťuje snížení únavy očí při delším používání produktu.

Modely nabízejí zrychlení obnovovací frekvence z 60 Hz na 120 Hz, čímž je zajištěn plynulejší a ostřejší pohyb obrazu. Monitory jsou také vybaveny vestavěným snímačem okolního světla, který automaticky upravuje jas obrazovky a teplotu barev v závislosti na okolním osvětlení.

Nedávné studie přitom ukazují, že toto vylepšení může snížit četnost příznaků únavy očí o 7 až 17 % ve srovnání s obrazovkou udržující konstantní jas.

Praktická je také funkce Dell ComfortView Plus zajišťující snížení expozice škodlivému modrému světlu pomocí pokročilého LED podsvícení z 50 % na méně než 35 %.

Nový monitor Dell UltraSharp dosahuje 99% pokrytí barevného prostoru DCI-P3, což je ideální pro tvůrčí činnosti, při kterých je důležitá přesnost barev. Uživatelé mohou také snadno kalibrovat barvy s pomocí softwaru Dell Color Management.

Monitor nabízí rozhraní Thunderbolt 4 pro pohodlné připojení jediného kabelu s výkonem až 140 W. Podporuje také vysokorychlostní kabelové připojení Ethernet s rychlostí 2,5 Gb/s přes RJ45 konektor, spolu s HDMI 2.1 FRL (Fixed Rate Link) a DisplayPort 2.1 pro plynulý přenos obrazu, který minimalizuje ztrátu vizuální kvality. 

Monitor UltraSharp bude k dostání v platinově stříbrném provedení s důrazem na estetickou čistotu. Jeho intuitivně navržené porty pro rychlý přístup na přední straně usnadňují připojení externích zařízení.

Kromě nového 40palcového UltraSharp monitoru bude k dispozici také menší zakřivený Dell UltraSharp 34 s rozhraním Thunderbolt Hub (U3425WE) s rozlišením WQHD (2560 × 1440), který nabízí mnoho srovnatelných funkcí včetně pětihvězdičkové certifikace TÜV Rheinland pro pohodlí očí, IPS Black panelu a připojení Thunderbolt 4 (napájení až 90 W).

Zdroj: Dell Technologies, SPIE

Mohlo by vás zajímat

Reklama