Víte, proč vizionářská firma Tesla nikdy nebude vyvíjet e-motorku?

 
Další 2 fotografie v galerii
Tesla neplánuje v budoucnosti opustit čtyřkolky / Pixabay
Známá vizionářská ikona moderní doby Elon Musk se nechal slyšet, že jeho společnost Tesla nikdy nepostaví zařízení typu „elektrická motorka". A důvod? Protože se na jedné z nich Elon Musk v 17 letech málem zabil.

Každoroční meeting akcionářů v Tesle přinesl leccos zajímavého, pro běžné uživatele a fanoušky techniky ale bude nejdůležitější konstatování Elona Muska, že neplánuje v budoucnosti opustit čtyřkolky. Budoucnost firmy Tesla prostě nikdy nebude na dvou kolech.

Reagoval tak poté, co se ho někdo z majoritních akcionářů zeptal, zda jeho volba ošacení (kožená bunda) naznačuje, že by snad zvažoval v nejbližší době vývoj elektrické motorky. Když byl dotázán na to, proč ne, tak připustil, že ho už jednou málem stála život.

Muskovo mládí bylo taktéž jednou velkou jízdou – když byl mladší, tak s bratrem jezdili skoro pořád motorkách. Dokud ho jednoho dne skoro nezabil kamion.

Škoda, čekali bychom, že legenda jeho formátu vymyslí něco jiného a maximálně bezpečného (že by nějaký samo-nafukovací mega-kokon z rychle tuhnoucí pěny, co by pohltil náraz a působil jako obdoba airbagu v autech?).

Vypadá to, že další výrobci tohoto typu elektrických dopravních prostředků proto nebudou mít zatím žádnou konkurenci. Nedávno se totiž nechal slyšet CEO Harley-Davidson Matt Levatic, že jeho společnost je na dobré cestě uvést první elektrické motorky na trh v roce 2019.

Šéf Tesly na meetingu ještě uvedl, že přesto chystají některé zajímavé produkty – zejména dlouho a netrpělivě očekávaná (zatím nejlevnější) 35tisícová (v dolarech) verze „Modelu 3". Ovšem ta nebude dostupná na trhu dříve, než začátkem roku 2019.

A také naznačil, že další kousek („Model Y") nebude představený dříve, než na jaře 2019 a jeho produkce bude následovat až v první polovině roku 2020. A padla zmínka i o verzi menší než "Model 3", jež by měla být na trhu do pěti let.

Mohlo by vás zajímat

Reklama