Gigabitový AX3000 VPN router s vestavěným modemem pro 4G LTE připojení

Na přední straně přístroje se nachází gigabitový SFP slot pro optické připojení / TP-Link
Společnost TP-Link představila nový gigabitový podnikový VPN router Omada ER706W-4G s vestavěným modemem pro 4G LTE připojení k internetu a s AX3000 WiFi 6 přístupovým bodem pro bezdrátové připojení uživatelů. Integraci těchto funkcí do jediného zařízení ocení především kanceláře či malé a střední podniky.

Model ER706W-4G je dle webu výrobce prvním routerem z rodiny Omada SDN se slotem na Nano SIM kartu pro LTE/4G+ připojení k mobilnímu internetu, s rychlostí stahování až 300 Mb/s a uplinkem až 50 Mb/s (technologie LTE Cat6).

Toto LTE připojení lze použít jako primární, záložní nebo společně s dalšími gigabitovými ethernetovými porty pro rozdělení zátěže při připojení k více poskytovatelům internetu současně.

Na přední straně přístroje se nachází gigabitový SFP slot pro optické připojení a pět gigabitových portů RJ45 pro kabelové připojení.  Přepínání portů mezi WAN/LAN poskytuje vysokou flexibilitou nasazení tohoto routeru. Tři dvoupásmové Wi-Fi antény a dvě LTE antény disponují vysokým ziskem a jsou oddělitelné. V případě potřeby je možné použít externí, např. venkovní LTE antény pro kvalitnější příjem.

Vestavěný AX3000 Wi-Fi 6 přístupový bod nabízí bezdrátové připojení rychlostí až 574 Mb/s v pásmu 2,4 GHz a až 2402 Mb/s v pásmu 5 GHz, s podporou 160 MHz šířky kanálu. Technologie Omada Mesh dovoluje bezdrátově připojit další přístupové body Omada řady EAP a prodloužit tak dosah Wi-Fi sítě i v prostředích bez možnosti natažení kabelů. Pokročilé funkce, jako je vyvažování zátěže, řízení šířky pásma, řízení přístupu do sítě, ověřování uživatelů přes Captive portál nebo Radius server společně zajišťují spolehlivé a bezpečné připojení zaměstnanců i hostů v síti.

Router ER706W-4G lze použít jako VPN server nebo jako VPN klient. Podporované protokoly IPSec, SSL, WireGuard, OpenVPN, PPTP a L2TP dovolují vytvoření vysoce zabezpečené sítě, ať už mezi firemní centrálou a pobočkami nebo pro vzdálený přístup zaměstnanců do firmy.

Správa routeru Omada ER706W-4G je intuitivní, buď z vestavěného webového rozhraní nebo centralizovaně z kontrolerů Omada společně s dalšími prvky v podnikové síti, jako jsou switche nebo Wi-Fi přístupové body. Mobilní aplikace Omada umožňuje správcům sítě snadno sledovat síťový provoz a spravovat síť prakticky odkudkoliv.

Zdroj: TP-Link

Mohlo by vás zajímat

Reklama