Instagram nyní u vašeho jména ukáže zelenou tečku signalizující, že jste online

 
Další 1 fotografie v galerii
Na Instagramu nyní uvidíte, kdo je a kdo není online / Pixabay
Známá služba Instagram v těchto dnech opět vylepšila své služby. Všichni vaši následovníci („followeři") budou již nyní vidět, kdy jste online. Takto bude snadno poznat, kdy používáte aplikaci a jste tedy dostupní pro chat.

Tento zelený indikátor je k vidění přímo v seznamu účtů jednotlivých osob. Nyní se totiž objeví zelená tečka vedle vašeho (či cizích jmen), v direct inboxu i ve vašem seznamu followerů, když něco „zasdílíte".

Informaci potvrdil přímo zástupce Instagramu: „Dnes jsou jakékoliv hovory zase o krok snazší a přehlednější, jelikož nadále uvidíte, kdo je právě online pro chat. Sdílení obsahu, je mnohem zábavnější, když víte, že jsou tam i vaši přátelé, aby si ho hned mohli prohlédnout. Tento update vám dává šanci na více konverzací v reálném čase, přičemž je tu i možnost váš online status zcela skrýt."

Firma také naznačila, že uživatelské updaty stavu uvidíte jen u lidí, co máte jako přátele, popřípadě u těch, jimž jste přímo napsali. Celá věc se dá ale také vypnout.

Pakliže chcete deaktivovat novou funkci, tak zajděte na svoji profilovou stránku Instagramu, zde vyberte záložku Settings / Nastavení (v mobilní verzi vpravo dole označené kolečkem). Zde listujte, dokud nenarazíte na položku „Activity Status" v sekci „Privacy a Security".

Když pak klepnete na „Show Activity Status", dá se změnit na stav, jaký požadujete. Připomínáme ale raději, že je tato funkce ve výchozím stavu zapnutá pro všechny uživatele.

Řada odborníků nad novou funkcí ovšem zvedá varovný prst, jelikož již teď je u řady majitelů smartphonů jejich chování, i v souvislosti s aktivitami na sociálních sítích, téměř obsedantně kompulzivní (podle jisté studie v UK se na něj jeho běžný uživatel dívá cca 10 000x ročně). A tohle určitě stav řady uživatelů nezlepší.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama