Fotografujete? Inspirujte se automobilovými vychytávkami profi fotografa Mariana Chytky

 
Dalších 8 fotografií v galerii
Marian Chytka aktuálně jezdí s vozem Peugeot 3008 / Marian Chytka
Marian Chytka je jedním z nejznámějších sportovních fotografů a to nejen v Česku, ale i za hranicemi. Je totiž prvním Čechem v historii, který se stal dvorním fotografem mezinárodní závodní divize Peugeot Sport.

Marian Chytka fotil pro Peugot Sport například Dakar, Silk Way Rally aj. Aktuálně do francouzského sídla motorsportu značky Peugeot dodává exkluzivní fotky z každého závodu Mistrovství světa FIA v rallycrossu.

Ač teprve 28 letý, má za sebou bohatou kariéru. Mimo fotografování dálkových rallye se pravidelně účastní mistrovství světa silničních motocyklů (Moto GP), fotí plochou dráhu, WRC a spolupracuje s hvězdami světového formátu, jako jsou např. Valentino Rossi, Lewis Hamilton, Petter Solberg a další.

Téměř 10 měsíců v roce tráví cestováním po celém světě za účelem zachycení těch nejlepších sportovních snímků. Často k tomu využívá automobil. Vyzpovídali jsme ho tedy, jak mu moderní auta usnadňují práci. Jako oficiální fotograf Peugeotu pochopitelně řídí nejčastěji vozy této francouzské značky. Automobilové vychytávky nám tedy demonstroval na SUV Peugeot 3008, které aktuálně používá, nicméně některé z těchto technologií najdete i ve vozech jiných značek. Zde je tedy 10 tipů Mariana Chytky:

1. Zásuvka 230 V: moderní Peugeoty mají klasickou zásuvku, což je ideální na dobíjení fotografické techniky a notebooku, Peugeot 3008 má k tomu navíc i tři zásuvky 12 V.
 
2. Při focení sportovních akcí se najezdí hodně kilometrů (chce to tedy vůz s nízkou spotřebou), ale některé v obtížném terénu (chce to tedy čtyřkolku). Jenže vozy 4x4 většinou nepatří k nejúspornějším. Řešením je Grip Control, tedy funkce pro jízdu v různém terénu – písek, bláto, apod. Navíc je zde efektivní systém pro sjíždění prudkých svahů.
 
3. Aby se telefon nepral o nabíječky s ostatní technikou, odkládá se do schránky s indukčním bezdrátovým dobíjením.
 
4. Vozy Peugeot jsou vybavené systémem Magic Flat. Jedná se o tlačítko, po jehož stisknutí opěradla zadních sedadel okamžitě ulehnou, což značně usnadňuje nakládání čehokoli, nejen tašek s objemnou fototechnikou.
 
5. Peugeot 3008 má dvoupolohovou podlahu v zavazadlovém prostoru. Nastavíte-li si vyšší podlahu, vznikne falešné dno, což uchrání vaše technické cennosti před nenechavci, zatímco vy jste v terénu.
 
6. Hands free otvírání zavazadelníku se velice hodí, máte-li plné ruce. Mávnete nohou pod zadním nárazníkem a kufr se otevře.
 
7. Vertikální síť v zavazadlovém prostoru zabrání, aby se vaše přístroje v náročném terénu kutálely po podlaze zavazadelníku.
 
8. Sedadlo spolujezdce jde sklopit do polohy stolek. Vznikne tak skoro dokonalý pracovní prostor.
 
9. Panoramatické otevíratelné střešní okno pro pořízení těch nejlepších fotek – bez komentáře!
 
10. A na konec osmibodové masážní sedadlo s volbou pěti různých programů – dokonalá odměna, kterou si dopřejete po celodenním focení na cestu domů.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama