Skupinové videohovory až pro 4 lidi fungují nově na Instagramu, navíc lze sdílet až hodinové video

 
Další 2 fotografie v galerii
Videohovory jsou na Instagramu omezeny pro maximálně 4 účastníky / Pixabay
Instagram poráží v poslední době Facebook i Twitter prakticky na všech frontách. Popularitu si získává zejména u mládeže, která jistě ocení novinky a vylepšení, jež se právě na této sociální sítí právě objevily.

Instagram kromě sdílení obsahu svým uživatelům nově umožňuje pořádat skupinové hovory, které znáte třeba z Messengeru a kvůli kterým jste si dříve museli do svých telefonů a tabletů stahovat aplikaci Skype.

Videohovory jsou omezeny pro maximálně 4 účastníky, v době videohovoru však žádná omezení nejsou. Skupinový videohovor lze realizovat skrze Direct.

Další novinkou je platforma IGTV, která umožňuje jednoduše sledovat nebo nahrávat video obsah až do délky jedné hodiny. Jde o snahu konkurovat YouTube se zaměřením na uživatele mobilních telefonů.

Videonahrávky na IGTV mají formát na výšku (přes celou obrazovku telefonu), stejně jako to je u obsahu na stories. Tento atraktivní formát uvítají ti, kteří jsou online především na mobilu. Po vstupu do IGTV vidí uživatel videa od tvůrců, které sleduje a upozornění o vysílání na IGTV získává také formou notifikace.

Umělá inteligence nabízí uživatelům navíc ta videa, která je zajímají vzhledem k jejich sledovanému obsahu. Na IGTV zatím není možné spouštět reklamy, což ale v brzké době můžeme pravděpodobně očekávat.

Zajímavým vylepšením je také to, že Instastories nově nabízí možnost položení otázky formou vložení samolepky do fotografie či videa, které do svého příběhu uživatel nahrává. Mimo přidávání anketních otázek tak nyní máte možnost pokládat otázky, na které sledující mohou reagovat formou odpovědi.

Ty pak správce daného instagramového účtu vidí v přehledech Instastories. Jedná se o jednoduchou formu, jak získat reakci, aniž by vám vaši fanoušci museli psát do Directu.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama