- Petr Sýkora
- Gadgets
- 15. srpna 2018
- 16:15
Tajné Hitlerovy trumfy: Neviditelné letadlo, paprsky smrti a záhadná bomba
Na vysoké úrovni bylo i letectvo, například proudový bombardér Horten Ho 229. Dokázal letět rychlostí skoro 1000 km v hodině. Poprvé se požadavek na výrobu takového stroje objevil v roce 1943, kdy ho zadal sám vrchní velitel Luftwaffe Hermann Göring.
Směs lepidla a uhelného prachu zajistí neviditelnost
Konstruktéři bratří Hortenové se pustili do práce a výsledkem se stalo samokřídlo natřené směsí lepidla a uhelného prachu. Díky tomuto povrchu letadlo dokázalo pohltit elektromagnetické vlny Spojeneckých radarů. Zásluhou Hortenových tak jejich letoun byl z pohledu radarů neviditelný.
Celá věc měla ale jeden podstatný háček: do začátku roku 1945 německé továrny nedokázaly vyrobit letouny sériově. Hitlerovy tak nebylo mnoho platné, že jeho konstruktéři připravili letadlo, které by dokázalo celkem směle konkurovat dnešním americkým stealth bombardérům Lockheed F-117 Nighthawk.
Jak splést motory Spojenců
Dalším německým trumfem 2. světové války se měl stát generátor paprsků smrti. O co se jednalo v tomto případě? V několika lokalitách na území Německa technici měli umístit vysílače, jejichž úkolem bylo s pomocí elektromagnetických pulzů rušit motory letounů Spojenců, které přelétávaly nad Německem.
Jednou z uvedených lokalit se stalo pohoří Hartz. Potvrzuje to dokonce i řada amerických pilotů. Podle jejich informací docházelo k poruchám leteckých motorů, které zřejmě měla na svědomí tato německá tajná zbraň.
Svědectví italského novináře
Tím největším triumfem ale měla být atomová bomba. Svědectví o výbuchu na tajné střelnici SS na Rujaně roku 1944 podal italský zpravodaj Luigi Romers. Podle něj mu důstojník SS řekl, že pokud tuto zbraň shodí na Anglii, Angličané si hodně rozmyslí, zda budou dál válčit. Výbuch měl podle Romerse dosah asi 1,5 kilometru.
Museli pak čekat několik hodin v bunkru, než se mohli vydat k místu výbuchu, přitom si ještě před cestou k epicentru museli nasadit ochranný oblek. To vše by nasvědčovalo tomu, že šlo o jaderné štěpení. Prý Goebbels, s nímž se Romers setkal, potvrzoval, že toto bude konec pro nepřítele.
Měli Němci atomovou bombu?
Vymyslel si Romers celou historii, aby byl zajímavější? Těžko říci, ale pravda je, že existuje víc svědků, kteří uvádějí výbuch nějaké velmi silné bomby. Jedním z nich je německý pilot Hans Zinsser, který v říjnu 1944 letěl kolem německého města Ludwigslust.
Později totéž potvrdí i další pilot. Je možné, že proběhly testy nějakého prototypu bomby. I když Spojenci uváděli, že Němci jadernou zbraň neměli, jaký test proběhl v říjnu 1944 u Ludwigslustu, to se dodnes přesně neví.
Sdílení
2
Twitter
Komentáře
Email