Chybí vám žena? Nevadí, můžete ji v lecčems nahradit holografickou AI dívenku

 
Další 2 fotografie v galerii
Novinka využívá mikrofon, reproduktor a k tomu ještě celou řadu senzorů pro světlo, teplo a pohyb / Gatebox
Z Japonska již dorazila nejedna technologická šílenost (objímací polštáře a pohřby robotích psů namátkou), takže holografická drobná žena patrně jen udrží tempo. Jde o miniaturní hologram ženy, jež si klade za cíl zcela nahradit vaši skutečnou ženu.

Dotyčná anime žínka se jmenuje Aizuma Hikari má jen pár desítek centimetrů na výšku a je navždy uvězněna v holografickém projektoru. A teď to zajímavé: její výrobce (japonská firma Gatebox) o ní tvrdí, že snadno komunikuje se svým majitelem (předpokládáme jen anglicky zatím) pomocí reproduktoru anebo aplikace.

Výrobce tvrdí, že je zaměřena na muže, co žijí sami a právě se pomalu dostává do masové produkce, takže kdo má zájem, může si jednu pořídit za 150 tisíc YENů (tedy 1352 USD neboli 30 483 Kč). Hlas jí propůjčila japonská herečka Yuka Hiyamizu. Celá sestava pak váží jen asi 5 kilogramů.

Žínka má ale také své nároky. Jednak jsou to ty existenční – abyste s ní totiž vůbec mohli mluvit a viděli jste ji, je k tomu potřeba uhradit každý měsíc 13,52 USD (cca 305 Kč). Je to nutné hlavně k tomu, aby byla Aizuma Hikari stále aktualizovaná. Prý bude časem i podpora dalších AI (Clova od LINE), takže patrně asi časem půjde vybírat i typ osobnosti.

Neobvyklá novinka využívá mikrofon, reproduktor a k tomu ještě celou řadu senzorů pro světlo, teplo a pohyb, aby byla schopná interagovat se svým majitelem na co nejvíce osobní úrovni. Na rozdíl od žen běžných ale tato vždy bude mít prý pochopení a na manžela čas. Heslo „Pro manžela jen to nejlepší!" má prý doslova jako životní motto. 

Aizuma Hikari se umí také usmívat, vítat vás doma a jde zkrátka o osobu a společnici v tradici nejlepších japonských gejš (připomínáme, že ty bavily a baví dodnes muže zpěvem, tancem, hudbou, hraním Go a i když tomu možná nebude někdo věřit, jakákoliv erotika od nich byla až do moderní poválečné doby tabu). Také vám pustí televizor, zeslabí světlo nebo připomene vzít si deštník. A zvládne podobné technické věci typu odeslání SMS.

Jsme zvědaví, jak bude vypadat ženská verze. Že by nějaký robot, co nic nedělá, jen sedí u TV a všude trousí nepořádek?

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama